TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Wschowa otrzymała prawie 1 mln zł na funkcjonowanie ŚDS w Siedlnicy

Piątek, 27 października 2023 o 09:00, aktualizacja Piątek, 27 października 2023 o 11:24, autor: 0
Gmina Wschowa otrzymała prawie 1 mln zł na funkcjonowanie ŚDS w Siedlnicy

Gmina Wschowa uzyskała dofinansowanie w wysokości 973 524 złotych na funkcjonowanie Środowiskowego Domu Samopomocy (ŚDS) w Siedlnicy w 2024 roku. Środki te zostały przyznane przez Wojewodę Lubuskiego.

Nowe życie dla budynku po szkole w Siedlnicy

Od ubiegłego roku trwają prace budowlane w budynku po byłej szkole podstawowej w Siedlnicy. Celem tych prac jest przystosowanie obiektu na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy.

Kto skorzysta z nowego ośrodka?

Nowo powstały ośrodek będzie placówką wsparcia dla 35 osób. Placówka będzie skierowana do osób z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnościami intelektualnymi, osobami ze spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi. Wcześniej część mieszkańców korzystała z podobnego ośrodka we Włoszakowicach. Teraz jednak będą mieli możliwość korzystania z placówki na terenie własnej gminy.

Burmistrz Konrad Antkowiak komentuje: "To jedna z najważniejszych inwestycji, jakie podjęliśmy w tej kadencji. Spełnia ona oczekiwania naszych mieszkańców, którzy od lat czekali na tego rodzaju obiekt. Dodatkowo, dzięki tej lokalizacji, budynek dawnej szkoły podstawowej w Siedlnicy zyska drugie życie."

Zbliża się otwarcie Ośrodka

Do tej pory, na utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlnicy, Gmina Wschowa pozyskała 2 332 061 złotych. Planowane otwarcie ŚDS ma nastąpić na początku 2024 roku.


Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl