TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Wschowa otrzymała dofinansowanie na polsko-niemiecki projekt

Piątek, 10 czerwca 2022 o 16:15, aktualizacja Piątek, 10 czerwca 2022 o 16:32, autor: 2
Gmina Wschowa otrzymała dofinansowanie na polsko-niemiecki projekt

Gmina Wschowa otrzymała 15 tys. euro dofinansowania dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu Miasta i Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Pieniądze przeznaczone zostaną na realizację projektu pt. „W poszukiwaniu zjednoczonej Europy”/ "Auf der Suche nach dem vereinten Europa", dofinansowanego w ramach Funduszu Małych Projektów w Euroregionie „Sprewa – Nysa – Bóbr”.

Głównym założeniem programu jest wspieranie rozwoju i pogłębianie współpracy partnerskiej w celu wzmacniania wzajemnego zaufania i pokonywania mentalnych, kulturowych oraz językowych barier.

Jednym z kluczowych wydarzeń realizowanych w ramach projektu jest międzynarodowa konferencja pn. „W poszukiwaniu zjednoczonej Europy”, z udziałem gości ze strony niemieckiego partnera.

Konferencja odbędzie się 18 czerwca o godz. 11.00 w sali widowiskowej CKiR i prowadzona będzie w języku polskim i niemieckim. Projekt zakłada także szereg wydarzeń kulturalnych w naszym mieście, które rozpoczną się już 15 czerwca.

Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~mg
11.06.2022 10:47

Antoni nareszcie ma jakieś konkretne zajęcie.

avatar
~Tara
14.06.2022 16:28

Przyzwyczajają nas

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl