TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Wschowa inwestuje w bezpieczeństwo pieszych

Czwartek, 28 września 2023 o 15:05, autor: 15
Gmina Wschowa inwestuje w bezpieczeństwo pieszych

Gmina Wschowa podjęła decyzję o doświetleniu kolejnych przejść dla pieszych na ul. Wolsztyńskiej, korzystając z dofinansowania w ramach programu „Razem Bezpieczniej”. Całość zadania wynosi 130 000 złotych.  Burmistrz Konrad Antkowiak podkreśla: „Pracujemy, aby systematycznie poprawiać infrastrukturę drogową i podnosić bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i pozostałych użytkowników dróg”.

Dwie lokalizacje

Gmina Wschowa, po otrzymaniu dofinansowania w ramach programu „Razem Bezpieczniej”, przystępuje do realizacji projektu doświetlenia przejść dla pieszych. Prace będą miały miejsce:

  • Przy skrzyżowaniu z ul. Królowej Jadwigi (przy ciągu handlowym, obok sklepu AS)
  • Przy skrzyżowaniu z ul. Zygmunta Starego (w pobliżu obiektu handlowego, przy sklepie KIK)

Etapowość projektu

Zakres zadania został podzielony na dwa etapy:

  • Etap 1 - Opracowanie niezbędnej dokumentacji projektowej, zawierającej organizację ruchu wraz z uzyskaniem stosownych uzgodnień i pozwoleń.
  • Etap 2 - Wykonanie robót budowlanych i montażowych na podstawie opracowanej i zatwierdzonej dokumentacji technicznej oraz wdrożenie projektu zmiany organizacji ruchu.

Proces przetargowy

W ostatnich tygodniach sporządzono program funkcjonalno-użytkowy, który posłużył do ogłoszenia zapytania ofertowego w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Burmistrz Konrad Antkowiak informuje: „Jesteśmy już po udanym zapytaniu ofertowym, w ramach którego wyłoniono firmę do realizacji tego zadania, wkrótce podpisujemy umowę z wykonawcą i rozpoczynamy prace”.

Szczegóły techniczne

W ramach projektu zostaną zbudowane doświetlenia przejść dla pieszych, wykonane oznaczenia poziome wraz z punktowymi elementami odblaskowymi. Dodatkowo zostaną zabudowane i uruchomione dwie kamery wieloobiektywowe wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi.

Dodatkowe zajęcia edukacyjne

Dodatkowo, w lokalnych szkołach i przedszkolach przeprowadzono zajęcia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa i zasad poruszania się na przejściach dla pieszych. Dla dzieci z klas pierwszych zakupiono również kamizelki odblaskowe.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (15)

avatar

avatar
~TADEUSZ
28.09.2023 15:34

Kiedy w końcu remont tejże ulicy będzie?

avatar
~MM
29.09.2023 08:04

Czekam z niecierpliwością, kiedy takie doświetlenie będzie przy SP1 :/ Wydaje mi się że tam bardziej by się przydało niż przy sklepie AS

avatar
~Ja
29.09.2023 11:39

Źle Ci się wydaje. Tam jest to bardziej potrzebne.Do sklepu AS chodzi więcej ludzi po małpki niż dzieci do szkoły.

avatar
~sławek
29.09.2023 11:22

Rozmawiałem z panem z powiatu w sprawie oświetlenia Kamienna Wolsztyńska tam brak oświetlenia,odpowiedz była że brak pieniędzy,a mogli zrobić podczas remontu Kamiennej.

avatar
~Pikniczekplus!
02.10.2023 13:48

Ale na swoje "pikniki i promocje" , a la ustawki to mają szmal !!!!!.

avatar
~A JA!!!
29.09.2023 13:28

A JA czekam, kiedy władza pisplus dofinansuje Polskie Szpitale, chorych i niepełnosprawnych, którzy muszą szukać finansowego wsparcia UNAS!!!!! - zbierają pieniądze na swoje leczenie gdzie tylko sie da i gdzie popadnie ---- a ta władza od ponad 8 lat chełpi się swoja " listą milionerów" i za wszelką cenę ukrywa dochody i majątek premiera !!!!!. czy to jest normalne, czy to jest normalny kraj ????. Chorzy i niepełnosprawni w tym kraju pozostawieni sami sobie , a oni miliony zarabiają na etatach PAŃSTWOWYCH !!!!!. Szpitale zadłużone , a oni chwalą się ile to dotują na remonty kościołów i oj. Rydzyka !!!!! Szok _ Żenada !!!!. To jest państwo ??? - jak tu żyć !!!!!????????????????????????/

avatar
~Stanislaw
29.09.2023 15:28

A kiedy bedzie zrobiona droga do osowej sieni i chodnik we wiosce.

avatar
~Urszula Chudak
02.10.2023 10:11

Wiadomo, że drogowych potrzeb jest więcej niż wolnych środków finansowych, przeznaczonych na ten cel. Ja pilnuję realizacji obiecanego podwyższenia, tak bardzo potrzebnych, zwalniających progów na ul. Działkowej. Bardzo się cieszę, że Pan Burmistrz mówi o pracach nad podnoszeniem bezpieczeństwa pieszych - nasz problem idealnie się w to wpisuje! Przypominam się sukcesywnie sympatycznej Pani z działu gminnych inwestycji i wiem, że pomału, ale sukcesywnie "słowo ciałem się staje". Bardzo dziękuję również za wyrównanie, przy okazji remontu drogi wojewódzkiej, zjazdu na łysiński cmentarz. Bardzo to było potrzebne! Jeszcze by się przydało co nieco zrobić z samym parkingiem, ale nie chcę już wymyślać, by nie wpisać się w mądrość życiową, że "daj palec - a chce całej ręki".

avatar
~do - Chudak
02.10.2023 10:39

Przejechałem się ul. Działkową i spowalniacze są więc czego Pani domaga ? Skoro inne ulice (Zacisze) nie mają nic to proszę nie wymyślać ?

avatar
~Urszula Chudak
02.10.2023 11:30

Gdyby Pan dokładnie przeczytał mój komentarz, to treść pańskiego wpisu byłaby zupełnie inna. Otóż nie twierdzę, że progów nie ma - proszę w imieniu mieszkańców [zebrałam sporo ich podpisów i odbyłam tyle samo rozmów] o podwyższenie tych już istniejących, a w minimalny wprost sposób, spełniających swoją rolę. Proszę porozmawiać z mieszkańcami, co sądzą o przemieszczających się z ogromną prędkością, tym bardziej, że nie ma chodnika, samochodach. A walczcie o to swoje Zacisze - ale tylko swoją wypowiedź uzupełnię o to, że my na położenie obecnej nawierzchni, czekaliśmy chyba z dwadzieścia lat. Bardzo cicho czekaliśmy proszę Pana!

avatar
~do - p. U. Chudak
02.10.2023 12:46

Ciężko się z Panią rozmawia, nie uznaje Pani żadnych argumentów. Spowalniacze z ul. Działkowej są świetne, wystarczające. Chyba nie jeździ Pani samochodem ? Każde przesadne podniesienie garba na progu jest niszczycielskie dla pojazdu, a dla przyczepy wręcz dewastacyjne. Dopiero niedawno na ul. Polnej obniżano progi celem dokonania przejazdu z przyczepą - zasada fizyki, oś drugiego pojazdu pracuje inaczej co w konsekwencji następowało uszkodzenie końcówki przyczepy mechanicznie siłą tarcia o garb. Zalecam, najpierw wiedza o ruchu pojazdów bo doprowadzi Pani, podobnie jak na ul, Polnej do tragedii. Sam zerwałem cały tył w przyczepie ( koszt naprawy 25 tys.) ze względu na zły profil i niewłaściwe wymodelowanie (za wysoki) garba spowalniacza .

avatar
~Do powyżej !
02.10.2023 13:54

Tak na Działkowej prosi się o powstanie parkingu --- chociaż takiego małego dla przyjezdnych !!!!. Dobre miejsce na Ul, poprzecznej do Działkowej , ko. posesji nr 3, a 5....... , Jest Ok.

avatar
~Urszula Chudak
02.10.2023 14:02

Uspokajam Pana - jeżdżę niską toyotą. Wiedzy o ruchu pojazdów nie muszę uzupełniać, ponieważ są od tego fachowcy. Byli, sprawdzili i orzekli, że można co nieco poprawić. Na wszystko obowiązują prawa fizyki, na których których ja i mieszkańcy naszej ulicy, nie muszą się znać. Znają się na nich profesjonaliści. Wiedzą jak zrobić, by było dobrze. Proszę się nie martwić.

avatar
~do powyżej
02.10.2023 14:35

Ul. Polną też projektowali i wykonywali "fachowcy" . Wiele aut z przyczepami zostało uszkodzonych na poważne kwoty, przy ruchu w szybkości do 10km/h. Dopiero po interwencji radnego "garby" zostały obniżone. Niech Pani nie domaga się czegoś, na czym się Pani nie zna. Obecne spowalniacze są idealne.

avatar
~SUPER*
02.10.2023 16:27

Z tym pomysłem powstania parkingu przy posesji nr 5 na ul, Działkowej - obecnie jest to nieużytek !!!!. 100% w Punkt !!!!. ((( czy będzie czyn społeczny ??????))))

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl