TworzymyGłos Regionu

Gmina Szlichtyngowa: Ogłoszenie o szacowaniu zapotrzebowania na zakup węgla po preferencyjnych cenach

Środa, 26 października 2022 o 15:09, aktualizacja Czwartek, 27 października 2022 o 08:55, autor: 0 694
Gmina Szlichtyngowa: Ogłoszenie o szacowaniu zapotrzebowania na zakup węgla po preferencyjnych cenach

Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa informuje, że Gmina Szlichtyngowa przystępuje do realizacji zadania zakupu i dystrybucji węgla dla gospodarstw domowych po cenie preferencyjnej na zasadach, które zostaną określone w procedowanej ustawie o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

W związku z tym niezbędne jest dokonanie oszacowania zapotrzebowania na węgiel w gospodarstwach domowych. Każde gospodarstwo domowe zlokalizowane na terenie gminy Szlichtyngowa, które jest zainteresowane kupnem węgla dystrybuowanego przez Gminę, może zgłosić zapotrzebowanie do dnia 02.11.2022 r. na trzy sposoby:

  • osobiście w Urzędzie Miasta Gminy Szlichtyngowa pok. nr 15,
  • drogą elektroniczną na adres: sandra.jankowska@szlichtyngowa.pl
  • telefonicznie pod numerem: 65 549 23 27 wew. 24.

Przy zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, adresu budynku, numeru telefonu oraz ilości i rodzaju węgla (miał, groszek lub orzech). Przekazujemy Państwu poniżej do pobrania pomocniczy wzór formularza: Formularz informacji o zapotrzebowaniu na węgiel.

UWAGA!!! Węgiel groszek nie jest tożsamy z węglem eko-groszek.

WAŻNE: Przekazanie informacji NIE JEST równoznaczne ze złożeniem wniosku.

Zgłoszenie to służy jedynie celom poglądowym, gdyż zakupu węgla będzie można dokonać po złożeniu wniosku, którego wzór będzie dostępny po uchwaleniu i wejściu w życie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Jednocześnie informujemy, że według założeń projektu wyżej wymienionej ustawy do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach, tj. w cenie maksymalnie 2 000 złotych za tonę, uprawnione będą gospodarstwa domowe, którym przyznano dodatek węglowy lub które nie złożyły wniosku o ten dodatek, ale w deklaracji składanej do centralnej ewidencji źródeł ciepła (CEEB) wskazały kocioł na paliwo stałe i węgiel jako opał. Maksymalna ilość węgla przypadająca na gospodarstwo domowe to 1,5 tony – do zakupienia do 31.12.2022 r. oraz kolejne 1,5 tony do zakupienia po 1.01.2023 r.

Do wniosku będzie należało złożyć oświadczenie, że wnioskodawca ani żaden członek jego gospodarstwa domowego, na rzecz którego jest dokonywany zakup preferencyjny, nie nabyli paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022–2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości co najmniej 1,5 tony do dnia 31 grudnia 2022 r. i 1,5 tony od dnia 1 stycznia 2023 r.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl