TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Szlichtyngowa. Kurier wymusił pierwszeństwo. Kierująca peugeotem w szpitalu

Środa, 07 czerwca 2023 o 13:08, aktualizacja Środa, 07 czerwca 2023 o 14:08, autor: 3
Gmina Szlichtyngowa. Kurier wymusił pierwszeństwo. Kierująca peugeotem w szpitalu

W środę (7 czerwca) przed godziną 10:00 w gminie Szlichtyngowa miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe. Groźny w skutkach wypadek z udziałem dwóch pojazdów był rezultatem nieprzestrzegania podstawowych zasad ruchu drogowego.

Uczestnicy i przebieg zdarzenia

28-letni kierowca busa, mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu, co doprowadziło do zderzenia z osobowym peugeotem. Kierującą peugeotem była 29-letnia mieszkanka tego samego powiatu, która podróżowała drogą główną prowadzącą z Konradowa do Goli. Bus, którym jechał mężczyzna, przewrócił się na bok. Pomimo groźnego wyglądu wypadku, kierowcy nic poważnego się nie stało.

Kierująca peugeot w szpitalu

Niestety, nie wszyscy uczestnicy zdarzenia wyszli z niego bez szwanku. Kierująca peugeotem została przewieziona do szpitala w Głogowie z podejrzeniem złamania nogi. 

Po zdarzeniu na miejsce przybyły służby ratunkowe, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Droga jest obecnie zablokowana, a służby pracują nad usunięciem skutków wypadku. Zarówno kierująca peugeotem, jak i kierowca busa byli trzeźwi.

Bezpieczeństwo na drogach – priorytetem każdego kierowcy

To zdarzenie jest smutnym przypomnieniem, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Ustępowanie pierwszeństwa na skrzyżowaniu to podstawowa zasada, której nieprzestrzeganie może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. 

Foto: Gabriela Prałat (Hello Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Anonim
07.06.2023 13:58

Niech sprawdza firmę która kosi trawę bo tam i nie tylko trawy wykoszone z brzegu. Ciekawe za co firma bierze kasę. Gdyby nie ta trawa nie doszło by do wypadku.

avatar
~Kierowca
07.06.2023 14:04

Proszę zobaczyć jaki jest wyjazd z Kierunku Starych Dtzewiec, przez zboże czy kukurydzę w zeszłym roku nic nie widać na skrzyżowanie wyjeżdża się z duszą na ramieniu skoeznie rowów nic nie dało z auta osobowego nie widać czy od Goli coś jedzie czy nie. Przepisy przestrzegam ale strach jak się wyjeżdża na krzyżówkę. Nie wiem czy jest jakaś możliwość żeby rolnik chociaż metr zboża skosił przy zakręcie na odległości kilku metrów, może komuś życie się uratuje.

avatar
~czepialski
08.06.2023 01:32

"Pomimo groźnego wyglądu wypadku, kierowcy nic poważnego się nie stało" W jakim to języku zostało napisane? Kalectwo językowe, jak mawiała p. Małgorzata w "Zanie". Dziennikarz powinien prosto komunikować i nie silić się na, jego zdaniem, super składnię. Osoba mająca choć trochę... napisałaby: wyglądało groźnie, jednak...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl