TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Sława otrzymała prawie 200 tys. dofinansowania

Środa, 01 września 2021 o 10:37, aktualizacja Środa, 01 września 2021 o 10:48, autor: 0
Gmina Sława otrzymała prawie 200 tys. dofinansowania

Wczoraj (31 sierpnia) przedstawiciele sławskiego samorządu - Zastępca Burmistrza Sławy Krzysztof Gruszewski i Zastępca Skarbnika Daniel Kruczkowski wzięli udział w oficjalnym podpisaniu umowy z Wicemarszałkiem Łukaszem Poryckim w ramach projektu „Gmina Sława wspiera przedszkolaków!”.

Na ten cel przeznaczone zostanie 232 830,00 PLN, w tym środki Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 197 905,50 PLN. W ramach działań projektowych wsparcie otrzyma 148 dzieci z Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie.

W zakresie projektu 15 nauczycieli zostanie skierowanych na kursy i szkolenia podnoszące kompetencje w zakresie stosowania metod oraz form organizacyjnych sprzyjających kształtowaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy. Ponadto w ramach projektu przedszkole zostanie wyposażone w niezbędne sprzęty i pomoce dydaktyczne.

Dofinansowanych zostało łącznie 15 beneficjentów a wartość wszystkich tych projektów to 3,6 mln zł, w tym dofinansowanie UE to ponad 3 mln zł. Projekty realizowane będą w ramach Poddziałania 8.1.1 Poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej - projekty realizowane poza formułą ZIT oraz Działania 6.4 Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3.

 

Foto: lubuskie.pl

Tekst: slawa.pl

 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl