TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Sława inwestuje w czyste powietrze. Rusza nowa edycja programu wymiany pieców

Poniedziałek, 18 marca 2024 o 17:07, autor: 0
Gmina Sława inwestuje w czyste powietrze. Rusza nowa edycja programu wymiany pieców

Gmina Sława po raz kolejny stawia na ekologię, uruchamiając kolejną edycję Gminnego Programu Wymiany Pieców. Celem inicjatywy jest poprawa jakości powietrza przez wspieranie mieszkańców w zastępowaniu starych, nieekologicznych systemów ogrzewania nowoczesnymi, przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami.

Wsparcie finansowe dla mieszkańców

Gmina Sława przygotowała na ten cel budżet w wysokości 50 tys. zł. Interesanci mogą już teraz pobrać niezbędne druki aplikacyjne zarówno z oficjalnej strony internetowej gminy, jak i bezpośrednio w magistracie. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się 25 marca i będzie kontynuowane do momentu wyczerpania zabezpieczonych środków, jednak nie dłużej niż do 30 września 2024 roku. Dotacja, której maksymalna wysokość może osiągnąć 5 tys. zł, może pokryć do połowy kosztów związanych z wymianą systemu ogrzewania na bardziej ekologiczny.

Szczegóły programu i regulamin

Zainteresowani mieszkańcy mogą znaleźć szczegółowe informacje na temat dopuszczalnych typów kotłów, regulaminu programu oraz instrukcji wypełniania wniosków na oficjalnej stronie internetowej Gminy Sława. Program, niezależny od rządowej inicjatywy „Czyste powietrze”, jest integralną częścią Gminnego Programu Gospodarki Niskoemisyjnej i od 2018 roku cieszy się znacznym wsparciem finansowym, sięgającym łącznie kwoty ponad 500 tys. zł.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl