TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina rezygnuje w tym roku z budowy ścieżki rowerowej

Środa, 01 listopada 2017 o 00:05, aktualizacja Poniedziałek, 06 listopada 2017 o 13:44, autor: 23
Gmina rezygnuje w tym roku z budowy ścieżki rowerowej

Fragment ścieżki rowerowej, który ma prowadzić do Lginia, na pewno nie będzie wybudowany w tym roku. Czy w ogóle będzie? Trudno powiedzieć. 400 tysięcy złotych, które pierwotnie przeznaczono na ten cel, gmina wyda w tym roku na szkolnictwo. Łącznie zdaniem wiceburmistrza Miłosza Czopka, środki na finansowanie reformy edukacji w tym roku wzrosły o ponad 1 milion 200 tysięcy złotych. 

Zastępca burmistrza w związku z tym przedłożył radnym propozycje zmian w tegorocznym budżecie.

- Proponuję zrezygnowanie z budowy ścieżki rowerowej. To jest kwota 400 tysięcy, która jest nam niezbędna, żeby pokryć koszty, związane z oświatą - mówił wiceburmistrz - proponujemy również, aby kwotę w wysokości 432 tysiące złotych - są to pieniądze związane z termomodernizacją przeznaczone na ten rok - przesunąć na oświatę. W tym przypadku ofiara jest mniejsza, ponieważ wiemy, że te pieniądze w tym roku nie będą już wydatkowane, ale będzie trzeba je znaleźć w projekcie budżetu na 2018 rok. I jeszcze 51 tysięcy z dotacji na żłobki przesuwamy na szkolnictwo, ponieważ tych pieniędzy również w tym roku nie wykorzystamy.

Radny Krzysztof Grabka dopytywał w związku ze zmianami w budżecie, czy to na pewno oznacza, że w tym roku fragment ścieżki rowerowej nie powstanie. Radny pytał też o termomodernizację. Umowa z Urzędem Marszałkowskim, skąd gmina pozyskała dofinansowanie na remonty, mówi o tym, że termomodernizacja ma być zrealizowana do końca 2018 roku. A, że nie udało się do tej pory rozstrzygnąć przetargu, a co za tym idzie początek prac również się przesuwa w czasie, to czy udało się gminie wynegocjować z Urzędem Marszałkowskim nowy termin zakończenia prac.

- Mogę z czystym sumieniem potwierdzić, że jeżeli chodzi o terminy, związane z termomodernizacją, nadal nie widzimy niebezpieczeństwa nie wykonania tych prac - mówił wiceburmistrz.

Decyzja o rezygnacji ze ścieżki rowerowej zdaniem wiceburmistrza nie była łatwa.

- Zabraliśmy się rok temu za przygotowanie planów, projektów, zabezpieczanie gruntów - mówił wiceburmistrz - byłem wtedy przekonany, że to się uda. Oczywiście rok temu dysponowałem wiedzą, którą mogłem dysponować rok temu. Nie wiedziałem wtedy o wszelkich zmianach, które nas czekają.

Warto dodać, że na lipcowej sesji Rady Miejskiej na reformę oświaty przeznaczono 441 tysięcy 500 złotych. Zrezygnowano wtedy z budowy garażu dla OSP Konradowo.

(rak)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

avatar

avatar
~Poparzony władzą
31.10.2017 12:06

Mam pomysł - niech gmina zrezygnuje z siebie najlepiej :):):)

avatar
~Sara
31.10.2017 12:24

Nie umieją się wytłumaczyć bo mają problem ścieżka rowerowa okazała się prywatna i zrobił się problem!!! To trzeba powiedzieć mieszkańcom a nie że rezygnują z inwestycji na ten rok!

avatar
~Artur
31.10.2017 12:39

Oj widzę że doktor wije się jak piskorz . Znowu próbuje porażkę przekuć w swój sukces . A co termoizolacja szkoły nie wyszła to próbuje się przesunąć kasę na inny cel . A może zaproponuje w następnym roku termoizolację jako budżet obywatelski . I jeszcze na koniec po jaką cholerę doktor odkupi kino mimo że z tym kinem nie mają co zrobić i jak widać kasy do tego jeszcze nie ma . No i te slogany " - Zabraliśmy się rok temu za przygotowanie planów, projektów, zabezpieczanie gruntów - mówił wiceburmistrz - byłem wtedy przekonany, że to się uda " . Indyk też myślał aż skończył na stole jako danie główne . Pokażcie co przygotowaliście , obawiam się że nić lub " kopiuj wklej " .Czy pan uważasz nas mieszkańców za durniów ? . Czasy już minęły że taki ktoś nas poucza nie mając żadnych konkretnych i sensownych argumentów . Może pan sobie myśleć że pan jesteś najmądrzejszy bo w moich oczach jesteś pan zwykłym oszustem .

avatar
~cała wschowa
31.10.2017 13:00

Prawda jest taka że na nic nie ma ani pomysłu ani forsy tylko w ich pismie nasze wschowskie kłamstwa wszystko jest piękne jak w baśniach .Może czopek po przegranych nastepnych wyborach zostanie jakimś słynnym pisarzem już teraz tak ładnie umie połączyć fikcje z 23 wiekiem

avatar
~Adaś
31.10.2017 13:21

A tak go niedawno chwaliłem , bo przecież ok. miesiąc temu przedstawił wizję nowego toru rowerowego do Lginia w sposób realnie możliwy do wykonania i w sposób porządnego wykonania ..... ścieżka miała być pokryta dywanikiem asfaltowym. No cudo techniki drogowej . A tu klap ....... i co, nadal nas stać na odkupienie kina "Hel" ? już pomału zaczynam rozumieć p. Grabkę .... a to o to chodziło ? Na razie trochę "zanurzyć " (Czopkowi) mu głowę w nieziszczalnym budżecie miasta aby lud sam doszedł do samodzielnego wniosku ....... to koniec marzeń o reelekcji ? Przecież odbiór tej decyzji musi być i jest jednoznaczny ....... czy Pan sam tego nie widzi, nie czuje, że ludzie odwrócą się od Pana ? Pan po raz pierwszy decyzją budowy ścieżki rowerowej do Lginia zbudził do swojej osoby pozytywny odbiór i to nawet w sensie politycznym , ..... na tym można by było daleko zajechać . Reforma Oświaty nie jest czymś, czym został Pan zaskoczony, to się wlecze od samego początku, od mirażu z 2015 . Nie kto inny jak Pan , dobry ekonomista, powinien mieć nakreślony i przygotowany plan na taka okoliczność , a co się okazało ? ...... ewidentnie zabrakło zmysły , talentu ominięcia niespodzianek. Ja zdaje sobie sprawę , że p. Zalewska poprzez wyrażenie woli PiSu zdemontowała Panu budżet , (było powiedziane , że Państwo dofinansuje niedobory?) ale kiedy była mowa o oświacie a kiedy o ścieżce ? czy do Pana dopiero od tygodnia kaganek oświaty "zapukał " o środki finansowe ? Na koniec, .... ja dalej widząc korelację między decyzją Rady Miasta odkupienia budynku kina "Hel" a odstąpieniem od budowy ścieżki rowerowej dochodzę do wniosku , że zrobiliście nam mieszkańcom krecią robotę. W tym momencie nie interesują mnie Wasze "szachy polityczne" , nie obchodzi mnie kto z kim zawarł układ, nie intryguje mnie nawet "przytapianie" tych za cwanych, ..... wyście (radni) pochłonęli nasze oczekiwania i NADZIEJĘ . Adaś

avatar
~Dobromir G.
31.10.2017 13:34

Proponuję aby w ramach starego dobrego czynu społecznego, albo jak to teraz się modnie nazywa działalności non-profit, powołać komitet albo cokolwiek i... Niech każdy dorosły mieszkaniec Wschowy dostnie po 1m2 ścieżki do zrobienia. Na materiał może gminę stać, a jak nie to wykopiemy głębszą dziurę koło Hetmanic! :))) pomysł z księżyca jak to całe mało wiarygodne tłumaczenie :D

avatar
~do doktora
31.10.2017 13:50

1. Co stało się z rzekomą nadwyżka budżetową za ubiegły rok w wysokości 1.5 mln zl ? 2. Co dzieje się z oszczędnościami po zamknieciu gimnazjum na ulicy Kopernika około 700 tys zl rocznie ? 3. Co dzieje się z rzekomymi oszczędnościami w administracji ? 4. Dlaczego w tamtym roku gmina przeznaczyła 300 tyś zl na festiwal na kaczych dołach a w tym roku 200 tys zl na remize to problem ?

avatar
~Dgh
31.10.2017 14:00

I znowu zaczyna sie szczucie ludzi na siebie, ale to jest normalne w wydaniu obecnej władzy. Zamiast przyznać sie do błędów to wina obarcza sie innych. Gdyby zsumować te wszystkie bezzsensownie wydane pieniądze przez władze to starczyłoby na wszystko. Prosze to w końcu zrozumieć, ludzie nie są głupi, potrafią myśleć i liczyć ,wyciągać wnioski i przede wszystkim docierać do informacji. Przestańcie uważać sie za najmądrzejszych.

avatar
~mmm
31.10.2017 14:20

Bo jedna z działek przed Nową Wsią na której miała przebiegać ścieżka należy do przedsiębiorcy przez którego i burmistrz i zastępca spać nie mogą. Szkoda że nikt z tych uczonych tego nie sprawdził, a przedsiębiorca swojej działki nie odda na szczytne cele burmistrzów

avatar
~Gghn
31.10.2017 14:28

Hahahahahaha dobre, naprawdę dobre :)

avatar
~do doktora
31.10.2017 14:46

1. Co stało się z rzekomą nadwyżka budżetową za ubiegły rok w wysokości 1.5 mln zl ? 2. Co dzieje się z oszczędnościami po zamknieciu gimnazjum na ulicy Kopernika około 700 tys zl rocznie ? 3. Co dzieje się z rzekomymi oszczędnościami w administracji ? 4. Dlaczego w tamtym roku gmina przeznaczyła 300 tyś zl na festiwal na kaczych dołach a w tym roku 200 tys zl na remize to problem ?

avatar
~Marian
31.10.2017 15:10

No tak a jak się prosić wroga o kawałek działki przez którą ma przebiegać ścieżka rowerowa a to największy wróg Gminy ! więc wybrano walkę do upadłego do puki jeszcze są resztki pieniędzy w tej Gminie i musi starczyć ale wroga się nie wykończy bo on was wykończy!

avatar
~wschowianin
31.10.2017 19:16

Do Adasia ty naprawde nic wiecej ni potrafisz tylko krytykowaac ,boisz sie wszystkich /jestes tskim maly /maluski /cieniutki krytyk przestan skomlic za klawiatury jestes zalosny tchurz

avatar
~do Adasia
31.10.2017 21:46

Panie Adaś widzę ze trafnie stawiasz diagnozy . Dowodzi ten wpis tego wschowianina . Oj boli i to bardzo boli . Trudno nie skorzystać z takiej nadarzającej się okazji jaką wystawia się nam sam doktor . Zapomniał o jednym że raz się jest na wozie a raz po wozem , no i ten tupet narcyza " ja i tylko ja " . A tu taka niespodzianka " już gąska była w ogródku " . Ma doktor dylemat " naukowy " być hardym i guzik z tego czy ugiąć kark i pokajać się w ten sposób i załatwić wykup terenu od największego wroga . Zobaczymy na czym zależy doktorowi czy na urzędzie czy na honorze . Ot taki mały psikus losu , a jak powiadają starzy hindusi karma zawsze wraca .

avatar
~no i bęc
31.10.2017 20:25

Nie chce już mi się już tych nieudaczników słuchać ani oglądać...proszę nie dawajcie ich jako foto bo juz od patrzenia zbiera mi sie na wymioty

avatar
~wizjoner
31.10.2017 21:31

A po nowym roku będziemy mieli jeszcze większy dla jednych cyrk a dla drugich tragedię .

avatar
~Aaa
31.10.2017 23:34

Odkupcie jeszcze jeszcze jeden budynek za 400 tys. I gra ..kasy macie w brud na bezsensowne wydatki..

avatar
~Gekon
01.11.2017 08:35

Droga redakcjo ZW, czy w projekcie budżetu na 2018r. są zarezerwowane specjalne środki na odprawy? To ważna informacja!

avatar
~do Gekona
01.11.2017 10:44

Odprawy wypłaci następna ekipa.

avatar
~iks
01.11.2017 20:56

Na ścieżkę nie ma a na kino hel jest ???

avatar
~ali an
01.11.2017 21:17

Cóż za kolejny zbieg okoliczności 400 tys na oświatę? Czyżby ?A może na odkup byłego kina nie ma ? Trzeba znaleźć najlepiej u siebie.

avatar
~Adam
01.11.2017 21:48

A miało być tak pięknie.. Władza na pożegnanie powinna zorganizować BURNING SUN FESTIWAL! Ale takie z dużą pompą za 2 mln dla 60 osób :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl