TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina musi wypłacić 4340 złotych.

Czwartek, 16 marca 2017 o 09:22, aktualizacja Wtorek, 21 marca 2017 o 11:04, autor: 0
Gmina musi wypłacić 4340 złotych.

Urząd Miasta i Gminy Wschowa będzie musiał wypłacić 4340 złotych w związku ze zwrotem kosztów w procesie, jaki wschowska gmina wytoczyła byłemu burmistrzowi Krzysztofowi Grabce. Informowaliśmy o tym w ubiegłym roku, że zdaniem gminy pod rządami pani burmistrz Danuty Patalas, Krzysztof Grabka miał przekroczyć swoje uprawnienia, kiedy w 2014 roku umorzył podatek jednemu z lokalnych przedsiębiorców. Sąd nie dopatrzył się winy byłego burmistrza, a gmina została zobowiązana do wypłaty zwrotu kosztów.

Jak już informowaliśmy 8 listopada 2016 roku Sąd Okręgowy w Zielonej Górze podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego we Wschowie. Tym samym Sąd uznał, że nie dostrzega w działaniach byłego burmistrza przekroczenia uprawnień. W związku z tym 12 stycznia Sąd Rejonowy we Wschowie zasądził od Gminy Wschowa na rzecz Krzysztofa Grabki kwotę 4340 złotych tytułem zwrotu kosztów, jakie były burmistrz musiał ponieść w sprawie ustanowienia obrońcy.

Decyzja Sądu Rejonowego została zaskarżona przez pełnomocnika wschowskiej gminy, który domagał się zmiany kwoty na mniejszą.

22 lutego 2017 roku Sąd Okręgowy w Zielonej Górze Wydział Karny Odwoławczy utrzymał w mocy postanowienie Sądu Rejonowego. Sąd w Zielonej Górze stwierdził, że w całej zupełności podziela stanowisko Sądu Rejonowego we Wschowie. Na to postanowienie nie przysługuje już możliwość odwołania się.

(rak)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl