TworzymyGłos Regionu

Głogowska scena jazzowa we Wschowie

Poniedziałek, 24 października 2011 o 13:00, autor: 0 1215
Głogowska scena jazzowa we Wschowie

29 października (w sobotę) o godzinie 18.00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zagrają Dominik Mąkosa Trio oraz Seweryn Graniasty Quartet w ramach ,,Zaduszek Jazzowych"

Dominik Mąkosa jest studentem V roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Współtworzy zespoły jazzowe: Dominik Mąkosa Trio, Maciej Fortuna Quintet, Lena Romul Quintet, Sławek Dudar Quartet oraz współpracuje z m.in: Asią Kaczmarek (voc), Magdą Zawartko (voc), Asią Oleś (voc), Mack'iem Goldsburym (ts) (informacja z myspace - tutaj też można posłuchać kilka ich utworów). Warto dodać, że na Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych ,,Jazz Juniors" w 2009 roku zajął pierwsze miejsce z zespołem Lena Romul Quintet. Z tamtego składu w obecnej formacji poza Mąkosą grają jeszcze dwie osoby: Grzegorz Piasecki i Wojciech Buliński. Na tym samym konkursie - co też jest warte podkreślenia - rok później (w 2010) wschowsko-poznański Meagre Quartet zdobył trzecie miejsce. Seweryn Graniasty Quartet, to formacja, której liderem jest głogowianin. Wspólnie z zespołem szlifują - jak można o nich przeczytać - klasyczne brzmienia jazzu. Tutaj można posłuchać kilka utworów formacji. Bilety na występ w cenie 5 zł będzie można nabyć przed koncertem.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl