Gładkie zwycięstwo z SMK Lubin

Sobota, 25 stycznia 2014 o 21:59, autor: 1

Dwunastopunktowym zwycięstwem zakończył się dzisiejszy mecz Wschowsko Sławskiego Towarzystwa Koszykówki z SMK Lubin. Od pierwszych minut nasz zespół prowadził. Goście wygrali drugą kwartę, ale druga połowa należała zdecydowanie do gospodarzy - Po bardzo udanym początku mieliśmy drobne problemy i rywal się trochę zbliżył - mówi Jakub Chałupka zawodnik WSTK. - Goście ustawili obronę strefową i przez jakiś czas nie mogliśmy jej rozpracować, brakowało nam skuteczności i udanych rzutów z dystansu. Po przerwie jednak wszystko wróciło na dobre tory. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem naszego zespołu 23:14. Drugą wygrali goście z Lubina 15:9. Po przerwie gra była dość wyrównana do momentu kiedy 2 trójki pod rząd po asystach Pawła Jaworskiego zdobył Chałupka. Trzeci skuteczny rzut za 3 punkty wykonał Mariusz Zgrzebnicki. Później trójkową akcję przeprowadził jeszcze Kamil Łukanus. Zdobył 2 punkty z gry i dołożył jeszcze celny rzut osobisty i gospodarze odskoczyli.  Takich celnych rzutów z dystansu brakowało 2 tygodnie temu w meczu z Jelnią Górą. - Chyba nie daliśmy sobie wtedy rady z presją. Wiadomo to był mecz o dużą stawkę. Czasami decyduje też dyspozycja dnia. W meczu z Jelenią Górą nic nam nie wychodziło, dziś było zupełnie inaczej. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 23:17 dla WSTK, czwartą nasz zespół wygrał 19:16, a cały mecz 74:62. Punkty w tym meczy zdobywali. Chałupka 23, Zgrzebnicki 14, Jaworski i Łukanus po 12, Jacek Krówczyński 6, Wojciech Gliński 4, Marcin Sacha 2, Jakub Adamski 1. W zespole z Lubina zagrało dwóch wychowanków WSTK. Jędrzej Toś zdobył 10 punktów, a Krystian Naramski 8. Ten drugi przez cały mecz krył Zgrzebnickiego i kilka razy skutecznie przerywał akcję WSTK. (mij, montaż rak) [nggallery id=1269]