TworzymyGłos Regionu

reklama

Giezek: Ogrodzenie boiska to kpina. Czopek: To kwestia charakteru, tego co kto dostrzega

Czwartek, 13 lipca 2017 o 14:54, aktualizacja Wtorek, 18 lipca 2017 o 12:27, autor: 20
Giezek: Ogrodzenie boiska to kpina. Czopek: To kwestia charakteru, tego co kto dostrzega

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Giezek apeluje do władz gminy o zamontowanie na nowo otwartym boisku w Lginiu odpowiedniego ogrodzenia. To ogrodzenie, które obecnie jest zamontowane, zagraża, zdaniem radnego, bezpieczeństwu. Radny pyta, czy wraz z otwarciem boiska w Lginiu i ogłoszeniem kolejnego sukcesu, gmina zamierza rozwiązać ten problem. Wiceburmistrz Miłosz Czopek radzi, aby pozytywniej spojrzeć na to, co dzieje się na boisku w Lginiu. Proponuje nie skupiać się na mankamentach, ale dostrzegać pozytywy. A dzieje się dużo dobrego, bo z boiska codziennie korzystają mieszkańcy Lginia. Poza tym na nowe ogrodzenie gmina nie ma pieniędzy.

Przypomnijmy, że boisko zostało oficjalnie otwarte w kwietniu tego roku. Pierwotnie brakowało środków na ogrodzenie. W związku z tym rada sołecka Lginia postanowiła ogrodzenie zamontować we własnym zakresie.

- Ogrodzenie boczne boiska - mówi Paweł Giezek - zostało wykonane z siatki leśnej, które nie spełnia żadnych wymogów bezpieczeństwa.

W związku z tym radny zwrócił się do gminy z prośbą o zamontowanie odpowiedniego ogrodzenia.

- Poinformowałem panią sołtys, że siatka zagraża życiu i zdrowiu. Owszem, przy otwarciu boiska można było powiedzieć, że jest fajnie, ale siatka jest już powyrywana.

Radny miał ze sobą fragment siatki, który pokazał wszystkim obecnym na sesji Rady Miejskiej. Przedstawił również zdjęcia, dokumentujące zdaniem radnego, że to ogrodzenie jest niebezpieczne. To kpina - komentował stan siatki radny Giezek.

- Wiem, że wiceburmistrz zaraz mi powie coś o kosztorysie, że taki kosztorys przedstawiła rada sołecka Lginia. Rozmawiałem z panią sołtys i nie pamiętam już, czy ogrodzenie boczne było ujęte w kosztorysie, czy nie, ale po to mamy fachowców w gminie, żeby potrafili stwiedzieć, czy starczy środków na ogrodzenie, czy nie starczy. Jeżeli nie starczy, to gmina powinna dołożyć do tej inwestycji - mówił radny.

Wiceburmistrz zaznaczył, że gmina nie ma na to środków i w tym roku na pewno tego rodzaju inwestycja nie powstanie.

- Prawie codziennie widzę na boisku grających, zadowolonych ludzi - mówił wiceburmistrz - patrzmy na to pozytywnie. Oczywiście, myślę,  że to kwestia charakteru kto co dostrzega.

Wiceburmistrz zwrócił również uwagę na to, że warto docenić pracę rady sołeckiej, która zaangażowała się w montaż ogrodzenia. Zdaniem wiceburmistrza teraz radzie sołeckiej bardziej potrzebna jest przebudowa chodnika, który biegnie przez całą wieś i w tym zakresie warto szukać jakiegoś rozwiązania.

(rak)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

avatar

avatar
~drugi sort
13.07.2017 17:46

Czy G. myśli,że zostanie radnym po raz drugi?? Zapomnij koleś!

avatar
~turysta
13.07.2017 17:54

No to niech coś złego stanie się na tym boisku . Jest dowód kto będzie winny . Jeżeli boisko nie spełnia żadnych norm to w takim razie kto dopuścił na jego eksploatację , kto wydał zgodę ? . W takim razie bez dopuszczenia boiska ze względu na BHP boisko w świetle przepisów nie ma i odgwizdanie " sukcesu " jest przedwczesne ! .

avatar
~Adaś
13.07.2017 17:55

To już jest "wodewilowy" spektakl, ...... p. Giezek już w domu czyni przygotowania reportażowe aby oddać wet za wet za odsunięcie go od obiecanej mamony .... a było już tak dobrze, SK płaciła i świeciło słońce. Widać , że ten "ostrzał" bardzo deprymuje p. Czopka, onieśmiela w logice odpowiedzi , tworzy jakieś koszał-opałki z groteską do rady sołectwa. Choć w jednym jest szczery , ..... nie mamy pieniędzy ! Mieliśmy na wszystko , ale już nie mamy ..... niedorzeczności z wyeksponowaniem, że p. Grabce udowodnimy jak się administruje gminnymi pieniędzmi do siódmego miesiąca roku, okazały się daremną misją . Teraz burmistrzu zostawiłeś otwarte przedpole do "skoszenia" Twojej nieudolnej polityki zasobami gminy dla p. radnego , teraz będzie Cię recenzował nawet za kurz na parapecie. Panie Giezek , a jaka siatka ogrodzeniowa spełnia standardy bezpieczeństwa , przed czym ona ma chronić ? Jest tylko jedna taka na świecie , ..... na zachodnim brzegu Jordanu ...... jestem przekonany , że ten cel i zamierzenie było umyślne ? Zaczyna się czas nieprzypadkowego "żgania" argumentami o małej wartości, ..... to będzie pamiętna kampania ze zwycięzcami " losu ....... przy pracy " ? Adaś

avatar
~Wschowianka
13.07.2017 19:35

Patrzymy na to pozytywnie- do momentu kiedy się nie stanie komuś krzywda. No właśnie niech pan Czopek zacznie patrzeć realnie a nie lać wodę i pływać w obłokach. Gdyby u Pana Grabki coś takiego miało miejsce nie pozostawilby pan na nim suchej nitki.

avatar
~:((((Ii
13.07.2017 19:48

W ogóle boisko wykonane chyba tanim kosztem.Kpina,kpina .Chyba ktoś myślał że wieśniaki to się zadowolą byle czym.

avatar
~Do Czopka
13.07.2017 20:25

To jest wiceburmistrz naszego miasta. To ma byc zakończona inwestycja.Jest dobrze panie Czopek .To nadaje sie do ksiegi ginesa.

avatar
~egzamin
13.07.2017 22:27

...czy aby te złośliwości to nie efekt oblania egzaminu na studiach Panie Giezek...czopek byl w komisji i ......jedyn ka Panie giezek czyli d.....

avatar
~ciekawy
14.07.2017 08:47

Czy ja dobrze kumam że Czopek oblał na egzaminie Giezka . Czyli Czopek tam pracuje w tej szkole co po ukończeniu jej studenci nie mają zielonego pojęcia o podstawowych pojęciach swojego zawodu . Mam na myśli brutto , netto , rachunek bankowy , rachunek ekonomiczny . O zgrozo aż strach się bać co nas czeka przy takim pojmowaniu nauki i podejmowaniu kluczowych działań w gospodarce . Mój nauczyciel kiedyś powiadał że w dużej mierze nauczyciel odpowiedzialny jest za poziom wiedzy i nauki ucznia więc mam obawy o wiedzę ekonomiczną tego co uczył tego Giezka i co to jest za szkoła która produkuje takich " geniuszy " a jak wiadomo tacy nami rządzą od niedawna .

avatar
~suweren?
13.07.2017 22:42

Na przykładzie tych panów i ich "ŚCIEMY" w uprawianiu polityki na poziomie republiki bananowej widzimy jak na dłoni kogo wybraliśmy i kto zarządza naszym miastem. Przy takich zarządcach nasze miasto i gmina nawet przez najbliższe 50 lat nie wykaraska się z tego UBÓSTWA !!! Jak widać, słychać i czuć pan Giezek rozpoczął własną kampanię wyborczą na rok 2018. Suwerenie miasta i gminy Wschowy nie daj się ponownie ogłupić, powiedz S T O P !!! im i im podobnych - - -

avatar
~Bibu
14.07.2017 00:15

Teraz tłumaczenie że nie było w kosztorysie ale kto wybierał wykonawcę i kto dysponował środkami - gmina a nie sołectwo i wszystko jasne

avatar
~wyborca
14.07.2017 09:52

Takie jaja są jeszcze w XXI wieku . Czopek z uśmiechem na twarzy otwiera swoje "dziecko" wyborcze .Byłem wczoraj osobiście na Orliku w Lginiu. Wystające ostre krawędzie mogą faktycznie przyczynić się do wypadku. Czopek zamiast pochylić się nad problemem mówi chodniku w Lginiu. Coś jest nie tak z doktorem! Czy to jest już kampania wyborcza. Może i tak . Jak na razie radny Giezek ma największe szanse , jeżeli będzie oczywiście startował ?

avatar
~Wyborca
14.07.2017 11:05

Najwyrażniej Giezek gra na siebie , kampania wyborcza do RM 2018 ruszyła . Ale NIE , nie zapomnieliśmy kto wypisywał p. Giezek - GRABIEŻCY - teraz pan nim jest , wstyd . Nigdy już na pana nie zagłosuje z rodziną , jest pan "kameleonem" politycznym p. Patalas.

avatar
~psl
14.07.2017 11:26

Kampania ruszyła to prawda. Ale i tak wszyscy wiedzą kto wygra.Do przyszłej pani Burmistrz idą pielgrzymki tych co mają coś do załatwienia.Oby nie było tak że na miesiąc przed wyborami dopiero ogłosi że kandyduje.

avatar
~Zenek
14.07.2017 11:47

Pan Czopek pracuje w Szkole? To już wszystko rozumiem. Nauczyciel. I na co my liczymy? Ktoś już kiedyś powiedział: dość nauczycieli w samorządzie. Ja jestem zdania, że jak ktoś nigdzie nie znajdzie roboty to idzie do szkoły uczyć. A jak mu w szkole nie idzie, to probuje do samorządu. Powiecie, że to uogólnienie i krzywdząca opinia? Może. Ale jest jeszcze jeden aspekt. Czy dobrze pamiętam, przed wyborami, jak krytykowano Pana Rękosia, że ma dwa etaty? Czy to w gazecie czopka było? A dzisiaj dowiaduje się, że wicek sam ciągnie dwa etaty. To jak dwie sroki za ogon. Już wiem, dlaczego mu sie tak mało udaje w życiu zawodowym. Tak się nie da. Trzeba skupić się na jednym zadaniu i zrobić je dobrze. Byś w samorządzie to misja. Tymczasem od poniedziałku do czwartku w ratuszu a w weekendy fuchy w szkole. Powiecie, że to Jego sprawa - i macie trochę racji - ale, może nie powinien się rozdwajać tylko całym sobą zatroszczyć się o miasto? Przynajmniej na tyle, na ile troską o miasto emanuje sama Pani Patalas? A może ona też ma jakąś fuchę, żę jej nie widać?

avatar
~do Zenka
14.07.2017 13:02

Panie Zenku a zapomniał pan dodać jeszcze zatrudnienie w Malczycach w zarządzie spółki .

avatar
~end
18.07.2017 07:33

Panie Zenku obraził Pan wszystkich nauczycieli. Czy o to Panu chodziło?

avatar
~Do " kochanej naszzej władzy "
14.07.2017 12:58

" Kochana nasza władzo w ratuszu " wy już lepiej piszcie o waszych " sukcesach " tylko w waszych gazetkach . Wasze sukcesy w rzeczywistości wyglądają co najwyżej jako wydmuszki , ale czytając wasze kłamliwe i stronnicze opisy tego co już dokonaliście to ma się tak jak niebo i piekło . Tak z ciekawości zobaczyłem to co wy oddaliście dla społeczeństwa i niestety szok i niedowierzanie . W przyszłości po waszym pobycie w ratuszu proponuję się zająć pisaniem bajek dla dzieci i młodzieży . To jest odpowiednie miejsce dla waszych rozbujanych ambicji życiowych .

avatar
~do Zenka
14.07.2017 14:13

Mała różnica z Rękosiem. On miał dwa gminne etaty.

avatar
~Ciekawy
15.07.2017 22:45

A mógłbyś podać jakie? Bo ja wiem, że pracował na pół etatu w Urzędzie Miasta i Gminy na stanowisku pełnomocnika burmistrza.... a gdzie jeszcze te 1 i pól o których piszesz?

avatar
~Gekon
14.07.2017 18:46

Panie Giezek należy zrobić zdjęcia boiska w Lginiu i zgłosić do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl