Odpowiedzi na pytanie, gdzie warto wybrać się na kulig w Zakopanem, jest kilka. A wszystko zależy od tego, ile chcemy wydać, czy bierzemy dzieci, czy chcemy dodatkowo uczestniczyć w tradycyjnej góralskiej imprezie?
Czym się różnią kuligi organizowane w Zakopanem?
Ceny to tylko jedna z różnic. Natomiast zwróć uwagę, że droższe kuligi najczęściej mają szerszy program i są lepiej zorganizowane. Tanio w tym przypadku może oznaczać krótką przejażdżkę bez pakietu powitalnego, ogniska i całej góralskiej oprawy. Niestety, ale dobrze zorganizowany kulig musi kosztować. Obsługą zajmuje się wiele osób, począwszy od woźnicy, przez zbójników rozkręcających imprezę, po góralską kapelę. A jeszcze do stołu podają góralki. Sama produkcja swojskich rarytasów nie jest tania, więc najtańsze oferty powinny zapalić w głowie czerwoną lampkę.
Dolina Chochołowska- magia sama w sobie
Dolina Chochołowska jest najdłuższą z tatrzańskich dolin, a także największą. I przez wielu uważana jest za najpiękniejszą. Ma swój urok zarówno latem jak i zimą. Wiosną jej łąki pokrywają krokusy. Zimą biały puch. Pod rozgwieżdżonym niebem, w otoczeniu gór, z pochodnią w dłoni, poczujesz się jak w innym wymiarze. Bajkowa sceneria i góralskie anegdoty to po prostu gwarancja dobrej zabawy. Ofertę prawdziwych, góralskich kuligów znajdziesz na portalu https://www.chocholowska.pl/pakiet/kulig-dolina-chocholowska/. Do wyboru jest kilka opcji. Dzieci do lat 14. mają zniżkę. Można również wykupić wolne miejsce na saniach i dodatkowo termos z góralską herbatą na przejażdżkę.
W Dolinie Chochołowskiej nie tylko kuligi
Na jej obszarze organizowane są również góralskie biesiady, co sprawdzisz na stronie https://www.chocholowska.pl/. Są już oferty na zimę 2020/2021. Organizowane są nie tylko tradycyjne kuligi, ale również kuligi dla grup, gdzie szczegóły ustalane są indywidualnie. Ceny? W zamian za to moc atrakcji, którą otrzymuje uczestnik to są naprawdę rozsądne. Bilet normalny za trzygodzinną przygodę, kulig plus ognisko ze zbójnikami, to koszt ok 160 zł. A dzieci poniżej dwóch lat za darmo.
Do dobrej imprezy opłaca się dopłacić
Często różnice cenowe pomiędzy kuligami nie są duże. Chodzi o kilka czy kilkanaście złotych. Upatrując w tym oszczędności podczas wyjazdu, często kończymy kulig i biesiadę z niezadowoleniem, niesmakiem, niedosytem. Dlatego najlepiej jest korzystać z oferty sprawdzonych organizatorów. To pewność, że kulig będzie przebiegał według programu. Otrzymamy regionalne przekąski, a przygrywać będzie góralska kapela.
Nie daj się naciągnąć na Krupówkach na bilet bez paragonu czy faktury. Daj zarabiać tym, którzy uczciwie świadczą swoje usługi. A w pracę wkładają swoje serce.
--------------
Jeśli poszukujesz czegoś wyjątkowego dla swoich dzieci, lub chcesz spędzić magiczne święta, to polecamy także magiczny kulig w Zakopanem.