W szkołach podstawowych gminy Szlichtyngowa odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego 2025/2026. W trzech placówkach uczyło się łącznie 504 uczniów. Wśród gratulacji i podziękowań szczególnym momentem było pożegnanie nauczycielki, która po 49 latach pracy przeszła na emeryturę.