TworzymyGłos Regionu

reklama

Ferie z Domami Kultury w gminie Sława: mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży!

Wtorek, 17 stycznia 2023 o 18:30, autor: 0
Ferie z Domami Kultury w gminie Sława: mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży!

Już niedługo, od 30 stycznia do 12 lutego, najmłodsi mieszkańcy gminy Sława będą mogli skorzystać z szerokiej oferty Domów Kultury ze Sławy, Krzepielowa, Śmieszkowa oraz Ciosańca. W ferie odbędzie się wiele aktywności, z których każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Przygotowano m.in. zajęcia plastyczne, występ teatrzyku, spotkanie z ratownikiem WOPR, gry świetlicowe, dyskotekę, zajęcia taneczne, turniej w kręgle, warsztaty ceramiczne oraz bal przebierańców. To tylko część atrakcji, które czekają na dzieci i młodzież.

Dom Kultury w Krzepielowie przygotował dla mieszkańców gminy Sława szereg ciekawych zajęć, które odbędą się od 30 stycznia do 10 lutego. W programie znajdują się m.in. zajęcia plastyczne, które pozwolą rozwijać twórcze pasje oraz kreatywność. Dla tych, którzy lubią rywalizować i bawić się w gronie znajomych, przygotowano gry świetlicowe.

Organizatorzy zadbali również o aktywność fizyczną, przygotowując spacer po okolicy oraz zajęcia z tenisa. W programie znajduje się także przygotowywanie dekoracji walentynkowych, co pozwoli na stworzenie pięknej i romantycznej atmosfery. W Domu Kultury odbędzie się również spotkanie z ratownikiem WOPR, podczas którego można poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w wodzie.

Nie zabraknie również zajęć kulinarnych, podczas których będzie można poznać nowe smaki i przepisy oraz wziąć udział w nocowaniu i dyskotece, które z pewnością pozwolą na miłe spędzenie czasu w gronie znajomych.

Dom Kultury w Sławie również przygotował dla mieszkańców gminy Sława szereg ciekawych zajęć, które odbędą się od 30 stycznia do 10 lutego.

W programie znajdują się m.in. spotkanie z Nadleśnictwem Sława Śląska, które pozwoli na poznanie piękna i bogactwa przyrody okolicznych lasów. Dla dzieci i młodzieży przygotowano projekt „Pirat”, podczas którego będzie można wcielić się w rolę pirata i przeżyć artystyczną przygodę na morzu.

Organizatorzy przygotowali także wprowadzenie w gry fabularne RPG dla dzieci i młodzieży oraz kulinarne popołudnie - piernikarnię, która pozwoli na poznanie tajników przygotowywania smacznych pierników.

Dla dzieci z Kołem Gospodyń Wiejskich przygotowano zajęcia z zakresu rękodzieła, które pozwolą na rozwijanie ich zdolności manualnych. Natomiast dla tych, którzy lubią tańczyć zapraszamy na zajęcia taneczne z TUTU.

W programie znajdują się również warsztaty ceramiczne z Adą dla dzieci (7+), spektakl pt. Wielka Ucieczka w wykonaniu Teatru z Krakowa oraz konkurs plastyczny dla dzieci. Dla tych, którzy lubią gry i zabawy przygotowano puzzle, quizy i planszówki, a na koniec dla wszystkich zorganizowano kosmiczny bal przebierańców.

Liczba miejsc ograniczona.

Również Dom Kultury w Śmieszkowie przygotował interesujące zajęcia dla młodych mieszkańców gminy Sława, które będą się odbywać między 30 stycznia a 10 lutego.

W programie znajdują się m.in. gry i zabawy, które pozwolą na miłe spędzenie czasu w gronie znajomych, piłkarzyki stołowe i gry planszowe dla miłośników rywalizacji.

Dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas organizatorzy przygotowali wyjazd na lodowisko do Głogowa oraz zajęcia z tenisa stołowego.

W programie znajdują się również zajęcia kulinarne - dekoracja ciasteczek, które pozwolą na rozwijanie kreatywności, a także szycie przytulanek dla miłośników rękodzieła. Natomiast bal owoców i warzyw to okazja do poznania nowych smaków i zdrowych przepisów.

Dzień tańca pozwoli na poznanie nowych kroków i stylów tanecznych. Dla tych, którzy lubią tworzyć, przygotowano zajęcia z projektowania i malowania plakatów teatralnych i filmowych. Na koniec dla wszystkich będzie zorganizowane ognisko.

Dom Kultury w Ciosańcu również przygotował dla mieszkańców gminy Sława szereg ciekawych zajęć, które odbędą się od 30 stycznia do 10 lutego. W programie znajdują się m.in. zajęcia plastyczne, które pozwolą na rozwijanie kreatywności i twórczych pasji, zabawy ruchowe dla aktywnych i gry planszowe dla miłośników rywalizacji.

Dla dzieci przygotowano teatrzyk pt. "Misio Tulisio" w wykonaniu Teatru Maska, który na pewno zapewni rozrywkę i pozytywne emocje. Spotkanie karnawałowe dla dzieci to okazja do zabawy w przebraniach i wspólnej zabawy. Zajęcia ferie z art recyklingiem pozwolą na tworzenie przedmiotów z materiałów pochodzących z recyklingu, co pozwoli na rozwijanie kreatywności i uświadomienie potrzeby dbania o środowisko.

Dla tych, którzy chcą skorzystać z oferty Domu Kultury w Ciosańcu ilość miejsc jest ograniczona, zapisy przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-16:00.

Źródło: SCKIW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl