TworzymyGłos Regionu

Ferie w Muzeum

Wtorek, 10 lutego 2015 o 09:50, autor: 2 2117
Ferie w Muzeum

Tegoroczne ferie zimowe w Muzeum Ziemi Wschowskiej upłyną pod znakiem legend, teatrzyku dziecięcego i poszukiwaczy skarbów. Istnieje wiele tajemniczych historii o Wschowie i okolicznych miejscowościach. Podczas trzydniowych zajęć w muzeum dzieci będą poznawać ten świat magicznych znaków, zamków i wiatraków, a następnie działać plastycznie i teatralnie inspirując się zdobytą wiedzą. Na te spotkania zapraszamy dzieci szkół podstawowych w dniach 23-25 lutego.

Gimnazjalistom i uczniom szkół ponadgimnazjalnych proponujemy 23 lutego grę miejską „Skarb ze Wschowy”. Uczestnicy w trakcie gry poznają najważniejsze zabytki wschowskie (kościół p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP, Lwi Mostek, Farę, Ratusz, kamieniczki mieszczańskie, park Herbergera i Lapidarium Rzeźby Nagrobnej). Zanim odnajdą skarb będą musieli rozwiązać zadania i odszyfrować kod. Zbiorą klucze, które pozwolą im otworzyć stary cmentarz, gdzie... reszta niech na razie zostanie tajemnicą. Zajęcia są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prowadzimy zapisy, zarówno na ferie w muzeum dla dzieci, jak i na grę miejską. Chętnych prosimy o zgłoszenia w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej przy Placu Farnym 3 lub pod numerem telefonu 65 540 86 78. Kontakt: Magdalena Birut (specjalista do spraw edukacji). Szczegóły przedstawiamy na plakatach, na stronie muzeum i na muzealnym profilu na facebooku. Sponsorem Ferii w Muzeum jest CUKIERNIA JOLANTA KASPERSKA. (MZW)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Starszy
13.02.2015 15:21

Dlaczego te imprezy są w muzeum a nie we centrum kultury. Czyżby dyrektorka muzeum chciała zmienić swój profil i zająć stanowisko Piotra Kokorniaka. Oj Piotruś pilnuj stołka bo ta wysoka jeszcze cię wygryzie. A może ona szuka pracy dla swojego bardzo wysokiego, wzrostem, męża. (... - przyp. red. Nie obrażamy).

avatar
~siłacz
13.02.2015 16:36

... bo pan Kokorniak już skrócił możliwość działania siłowni o parę godzin.ludzi się wyprasza bo trzeba zamknąć ,w sporcie amatorskim nic się nie dzieje zajęcia fitness co chwilę są odwoływane i tak dalej i tak dalej.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl