F. Kaczmarzewski i K. Bąkiewicz zostali Mistrzami Polski!

Wtorek, 18 października 2022 o 10:34, aktualizacja Wtorek, 18 października 2022 o 23:16, autor: 2

Z dwoma złotymi medalami zdobytymi na V Mistrzostwach Polski Federacji WPC w trójboju siłowym wrócili do Wschowy zawodnicy Pogoni.

Zawody odbywały się w dniach 14-16 października we Wrocławiu. Pogoń Wschowa reprezentowali: Kacper Bąkiewicz w kategorii 13-15 lat do 90kg, Filip Kaczmarzewski w kategorii 16-17 do 75kg oraz Jakub Bąkiewicz w kategorii junior do 100kg.

3 dni zawodów, 3 zawodników i 2 złote medale, wróciliśmy obolali, ale szczęśliwi ponad miarę i nie możemy się doczekać następnych zawodów - komentują zawodnicy.

Zawody były transmitowane na żywo. Występy wschowian można oglądać TUTAJ.

Wyniki:

Filip Kaczmarzewski, który startował w piątek 14 o 17:20 października wykonał:
Przysiad 145 kg,
Wyciskanie leżąc 92.5 kg
Martwy ciąg 210 kg
Dało mu to 447.5 kg w total, dzięki czemu uplasował się na pierwszym miejscu w swojej kategorii i zdobył tytuł mistrza Polski.

Kacper Bąkiewicz wystartował w sobotę 15 października o 13:20 wykonał:
Przysiad 130 kg
Wyciskanie leżąc 70 kg
Martwy ciąg 140 kg
Co dało 340 kg w totalu i Kacper, który debiutował w tych zawodach, również zdobył pierwsze miejsce i tytuł mistrza Polski.

Jakub Bąkiewicz swój start zaczynał w sobotę 15 października o 19:20 wykonując: