TworzymyGłos Regionu

Efekty warsztatów usłyszymy na koncercie.

Rozpoczyna się XIX Królewski Festiwal Muzyki (FOTO)

Piątek, 18 listopada 2022 o 13:23, aktualizacja Piątek, 18 listopada 2022 o 23:24, autor: 0 762
Efekty warsztatów usłyszymy na koncercie.

Trwają sesje warsztatowo-nagraniowe pt. Odkryj swój głos” dla dzieci ze wschowskich szkół podstawowych. Zwieńczeniem zajęć będzie koncert finałowy, który zainauguruje XIX Królewski Festiwal Muzyki we Wschowie. Start o godz. 17:00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Wstęp wolny.

Na scenie CKiR wystąpią Sylwia Banasik-Smulska i Karol Smulski. To właśnie oni przygotowują dzieci ze wschowskich szkół podstawowych do dzisiejszego występu. Oprócz zajęć wokalnych dzieci będą miały szansę dowiedzieć się, jak tworzyć, nagrywać i produkować muzykę. Warsztaty odbywają się w ramach akcji „Muzyczne Laboratorium Szczęścia”, dofinansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Oprócz koncertu i warsztatów, we wschowskich szkołach odbywały się wykłady na temat wpływu kultury na poziom szczęścia człowieka. Dzieci i młodzież pracowała nad tematami związanymi z kulturą w funkcji społecznej i w social mediach. Rozmawiano również o kulturze w kontekście wspierania efektywności w pracy.

Dzisiejszy występ zapoczątkuje trzy dni muzycznego święta we Wschowie. W ramach XIX Królewskiego Festiwalu Muzyki będziemy mogli usłyszeć koncert zespołu “De Profundius” oraz orkiestrę „Wind Cameral Ochestra” wraz z gwiazdą Edytą Krzemień.

Źródło/foto: CKiR

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl