TworzymyGłos Regionu

reklama

E. Rafalska oprowadziła Młodzieżową Orkiestrę ze Wschowy

po Parlamencie Europejskim (ZDJĘCIA)

Czwartek, 11 sierpnia 2022 o 15:21, aktualizacja Czwartek, 11 sierpnia 2022 o 15:44, autor: 10
E. Rafalska oprowadziła Młodzieżową Orkiestrę ze Wschowy

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Maestoso działająca przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie wraz z mażoretkami All Stars z Leszna zwiedzają Brukselę. Młodzież jest w drodze na festiwal Fêtes de Dax we Francji, gdzie zaprezentuje musztrę paradną przed tysiącami widzów.

Jedną z atrakcji wyjazdu było odwiedzenie Parlamentu Europejskiego, po którym oprowadziła Elżbieta Rafalska - europosłanka pochodząca ze Wschowy.

Fêtes tes de Dax to festiwal kulturalny, który odbywa się w mieście Dax we Francji. Celebruje się na nim bogatą kulturę i dziedzictwo miasta. Festiwal przyciąga gości z całego świata. Obejmuje różnorodne wydarzenia i zajęcia, w tym koncerty, spektakle, wystawy, warsztaty oraz walki byków.

Źródło/foto: Stowarzyszenie Bis

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~Ela
11.08.2022 15:58

Orkiestra powinna być perełką Wschowy muzycy na wysokim poziomie sami zapracowali sobie na wyjazd

avatar
~Janek Pradera
11.08.2022 21:56

Może ktoś wyjaśnić dlaczego z orkiestrą nie pojechały wschowskie mażoretki?

avatar
~z
12.08.2022 11:48

Nie ten poziom co mażoretki z Leszna.

avatar
~wer
24.08.2022 22:00

Bo to, co prezentują wschowskie mażoretki nie ma nic wspólnego z mażoretkowaniem. To jest raczej gimnastyka artystyczna.

avatar
~Mirek
12.08.2022 17:03

Minie osobiście fascynuje postać i osobowość Pani Rafalskiej. Dawno temu jako Urzędnik gminny trafiłem do Lub.Urz. Woj. w Gorzowie Wlkp. aby przełamać czepianie się dosł. drobiazgów, poprosić, przyspieszyć wydanie niezbędnego pozwolenia na budowę pewnej inwestycji niezbędnej wówczas dla WSCHOWY. Po odwiedzeniu wielu zamkniętych gabinetów, ktoś sympatyczny, po podjęciu informacji, że przybyłem ze Wschowy skierował minie do gabinetu Pani Rafalskiej. Po przedstawieniu problemu- nie dość, że poznałem Panią Rafalską, ale wróciłem po wyjaśnieniach wątpliwości z załatwioną sprawą. Przy okazji powiem, że od dzieciństwa Tato tej Pani uczył mnie strzelać z kbks, gdyż posiadał takie wówczas uprawnienia przy POM Tylewice. Cieszę się, że Pani Rafalska nie ukrywa faktu, skąd pochodzi.

avatar
~DO ." Mirek"<
13.08.2022 06:39

"NIE UKRYWA", bowiem zbliża się kolejna kampania wyborcza i trzeba sie pokazać dla lokalnej społeczności !!!!!!!... A ja pamiętam posłankę jak się "opiekowała" - jak się Nie opiekowała młodzieżą i dziećmi niepełnosprawnymi jak Ci protestowali o swoje prawa w Sejmie !!!!!. Panie "Mirku" za rządów komuny każdy z nas się uczył posługiwać KBKS-em, pan nie jesteś wyjątkiem i nie wiem czy to można zaliczyć do pańskich zasług !!!!!. Paradoksalnie jest to ŚMIESZNE jak lokalni działacze pisu w tym i posłowie przypominają sobie o lokalnych wyborcach w czasie kampanii wyborczych !!!!!. Wręcz kpiące z nas !!!!. Tylko patrzeć jak się zjadą - jak pszczoły do miodu - jak będą organizowane lokalne dożynki !!!!!!. Będzie to ich totalny wysyp !!!!!!.

avatar
~do powyżej
13.08.2022 10:42

Kto zna temat to wie jaka jest prawda pani K. Co do "cyrku" dożykowego przed chwilą rozmawiałem z rolnikiem z Tylewic - odp. - nie będę w tym uczestniczył, dożynki już nie dla nas, a w tym dniu partyjniactwo mnie nie interesuje .

avatar
~Hiph
24.08.2022 15:02

Dlaczego nie pojechali muzycy poniżej 18 roku? Przecież tez są członkami orkiestry? Bo mogłyby za dużo zobaczyć i powtórzyć w domu ?

avatar
~Ryga
24.08.2022 19:32

Bo są słabi, pozdrawiam.

avatar
~:)
26.08.2022 14:11

może dlatego że liczba miejsc jest ograniczona przez organizatorów/autobus przez co często nie ma miejsca dla opiekunów. Kolejna sprawa że zawsze jadą najbardziej doświadczeni muzycy ponieważ na takich wyjazdach zdarzają się przemarsze po 5 godzin dziennie. Dzieci nie dadzą rady:)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl