TworzymyGłos Regionu

Dziś rozpoczyna się XIX Królewski Festiwal Muzyki (ZAPOWIEDŹ)

Piątek, 18 listopada 2022 o 08:49, aktualizacja Piątek, 18 listopada 2022 o 09:26, autor: 4 1443

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa zaprasza wszystkich mieszkańców na XIX Królewski Festiwal Muzyki, który odbędzie się w dniach 18-20 listopada. Wstęp wolny.

- W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa koncerty w mistrzowskich interpretacjach - zapowiada burmistrz Antkowiak. - Myślę, że festiwal ten zasługuje na szczególną uwagę i zainteresowanie. Życzę Państwu fantastycznych wrażeń i wielu artystycznych przeżyć podczas obcowania z muzyką mistrzów.

W programie festiwalu:

18 listopada 2022 r.
godz. 11:00 - 15:00 Sesje warsztatowo- nagraniowe pt."Odkryj swój głos"
Prowadzący: Sylwia Banasik- Smulska - aktorka dubbingowa, wokalistka
Karol Smulski: wokalista, producent muzyczny
godz. 17:00 koncert finałowy po warsztatach
sala widowiskowa CKiR we Wschowie, ul. Niepodległości 1

19 listopada 2022 r.
godz.18:00 koncert zespołu "De Profundis"
Skład:
Edward Lubaszenko-słowo; Cezary Chmiel-syntezatory;
Marek Stryszowski-saksofony, śpiew; Tomasz Kudyk - trąbka
sala widowiskowa CKiR we Wschowie, ul. Niepodległości 1

20 listopada 2022 r.
godz. 16:00 Koncert Finałowy w wykonaniu WIND CAMERAL ORCHESTRA
wraz z gwiazdą Edytą Krzemień
Kościół pw. św. Jadwigi Królowej we Wschowie, Zacisze 1

WIND CAMERAL ORCHESTRA złożona jest z muzyków, którzy są absolwentami wyższych uczelni muzycznych. Każdy z członków Orkiestry legitymuje się bogatym doświadczeniem w zakresie muzyki solowej, kameralnej i orkiestrowej. Repertuar Orkiestry obejmuje kompozycje zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Szczególnie korzystnie i efektownie Orkiestra prezentuje utwory z gatunku musicalu oraz muzyki filmowej. Założycielem i dyrygentem Orkiestry jest Paweł Joks.

Koncert zatytułowany "Aleja Gwiazd", na którym gwiazda koncertu Edyta Krzemień zaprezentuje utwory Kompozytorów Gigantów takich form muzycznych jak muzyka klasyczna, ilustracyjna, musicalowa, muzyka z bajek, a także muzyka rozrywkowa. W Państwa uszach zabrzmią m.in. takie utwory jak Miss Saigon – suita musicalowa, Dom Latających Sztyletów wer. ang., Children of Sanchez, I Dreamed a Dream, Hailands of Chess z musicalu szachy. Koncert zakończy się kadencją zawieszoną, czyli utworem "Co mi panie dasz?".

To już XIX edycja Królewskiego Festiwalu Muzyki we Wschowie. Przed rokiem, w kościele pw. św. Jadwigi Królowej, zagrała Orkiestra Dęta Filharmonii Kaliskiej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~KULTURA
14.11.2022 10:23

Brawo Panie Burmistrz !. Kultura przez duże "K" Wschowie się należy , chociażby na przekór wszelkim trollom tzw. "zjednoczonej prawicy" i ich wyimaginowanym pomysłom z ustawką na czele. Tak trzymać, bez zbędnych wpisów, a la ( wielokrotność ????? i !!!!!!).

avatar
~Urszula Chudak
15.11.2022 09:28

Lata temu, podczas ostatniej sesji [bardzo lubiłam w nich uczestniczyć] Rady Miejskiej, w której P. Grabka uczestniczył w roli ustępującego burmistrza, prosił następczynię, by Festiwal Muzyki Królewskiej nie został zaprzepaszczony. Jako świetna marka regionu wschowskiego. Tak też się stało i trwa. Kolejny już włodarz zaprasza nas do udziału w Festiwalu. Jako, że lubię wiedzieć co mnie muzycznie czeka, wpisałam w wyszukiwarkę internetową nazwiska występujących. Powiem krótko - jest ok! Z niecierpliwością więc czekam na najbliższy weekend!

avatar
~Poparzony władzą
19.11.2022 19:40

To jakaś kpina. Od kilku lat, konkretnie od 2015 roku, to coś, co organizowane jest po nazwą KFM, nie powinno się odbywać. Po prostu wstyd. To jest festiwal? Festiwal na który zjeżdżali się melomani z pobliskich województw, na którym występowali muzycy z górnej półki ? A tak na marginesie- na jakim instrumencie gra ten pan, którego zdjęcie znajduje się na plakacie ? Skrzypce, kontrabas, altówka, (...)) Miłego odbioru....

avatar
~"poparzony" Niewiedzą +
20.11.2022 08:53

Jak widać tzw. "poparzony władzą" nie wytrzymał i jak to pisze forumowicz "Kultura ( Nr 1) ujawnił się nam taki mały trollik i już w stylu ich "przekazów dnia" nam tu jątrzy i szczuje !. Bardzo mnie dziwi, że takie ich trolliki mają swoje występy, swoich wyimaginowanych kandydatów do przyszłych wyborów występujących cyklicznie na lokalnych pokazówkach w towarzystwie swych lokalnych promotorów i jakoś tam ich wpisów nie ma - nie widać. Nie widać ich aktywności w obronie osób niepełnosprawnych i ich głodowych środków utrzymania, jak ich ta władza traktuje od ponad 7 lat , itd. - ale jak tylko się coś dzieje dobrego w naszym mieście za tej obecnej władzy oni wychodzą z ukrycia swojej zawistnej propagandy i jątrzą, jątrzą ....... i jątrzą !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl