TworzymyGłos Regionu

Dziś biegli sprawdzą pogorzelisko w Lipinkach

Piątek, 03 czerwca 2016 o 10:24, aktualizacja Sobota, 04 czerwca 2016 o 18:45, autor: 2 4048
Dziś biegli sprawdzą pogorzelisko w Lipinkach

Wiele godzin trwało wczoraj dogaszanie i sprzątanie terenu pogorzeliska w Lipinkach, gdzie nad ranem spaliła się hala zakładu produkującego pieczarki. Dzisiaj natomiast na miejscu byłej już hali zjawi się biegły, który spróbuje ustalić przyczynę pożaru.

Przypomnijmy wczoraj, tj. 2 czerwca, w godzinach porannych strażacy przyjęli zgłoszenie, informujące o pożarze hali w Lipinkach. Jak poinformował nas mł. bryg. Krzysztof Piasecki, tak dużego pożaru na terenie powiatu nie było od bardzo dawna.

- Zgłoszenie przyjęte zostało w czwartek ok. godziny 4.20. W akcji udział wzięło 25 zastępów straży pożarnej, były to wszystkie zastępy z terenu powiatu wschowskiego oraz dwie z terenu powiatu nowosolskiego. Trudno jeszcze określić co było przyczyną pożary, to zadanie stanie przed biegłym. Rzadko zdarzają się na terenie naszego powiatu tak duże pożary, mamy nadzieję że szybko taka sytuacja się nie powtórzy - mówił.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z terenu pogorzeliska, sądząc po rozmiarze zniszczeń hala nadawać się może tylko do rozbiórki.

(olek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~autor
03.06.2016 21:28

Jestem ciekaw jak się produkuje pieczarki.

avatar
~strażak
05.06.2016 11:03

zastepów było 15 a nie 25

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl