TworzymyGłos Regionu

reklama

Dzień Kobiet w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego

U. Chudak: Będzie muzycznie, nastrojowo, kobieco i aktywnie

Czwartek, 02 marca 2023 o 15:49, aktualizacja Czwartek, 02 marca 2023 o 19:09, autor: 2
Dzień Kobiet w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego

W dniu 8 marca 2023 r. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego będzie otwarty dla wszystkich pań z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Na wydarzenie zaproszone są wszystkie Lubuszanki, Elżbieta Anna Polak zapowiedziała wiele atrakcji. Będzie coś dla zdrowia, ciała i ducha, a wszystko to w kobiecej atmosferze.

W ramach wydarzenia, przedstawiciele organizacji pozarządowych, lekarze i szpital kliniczny będą udzielali porad i konsultacji, a także będą możliwości pomiaru poziomu cukru, ciśnienia i tkanki tłuszczowej. W strefie zdrowia, urody i relaksu każda z uczestniczek wydarzenia znajdzie coś dla siebie. Ponadto, trenerka personalna i instruktorka fitness Grażyna Wyczałkowska zaprosiła kobiety do „eleganckiego fitnessu” – ćwiczeń w szpilkach i sukienkach, obiecując, że nie będzie potu, ale będą endorfiny i dopaminy.

Agnieszka Tyszkiewicz, wokalistka grupy GEDIA Blues Band, zadba o muzyczną oprawę święta kobiet, śpiewając bluesa i funk z kobiecymi tekstami. Dr n. med. Paulina Banach, ginekolożka z Klinicznego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, zaoferuje swoje usługi, udzielając porad na tematy takie jak endometrioza, niepłodność i badania profilaktyczne stosowane w ginekologii. Dr Joanna Dec-Pietrowska, trenerka edukatorów seksualnych z Towarzystwa Rozwoju Rodziny, zachęci do rozmowy na ważne dla kobiet tematy.

Organizatorzy wydarzenia zachęcają kobiety, aby skorzystały z okazji i spędziły czas na rozmowie, konsultacjach oraz wzięły udział w aktywnościach fizycznych. Wydarzenie to jest również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych znajomości. Kongresy Kobiet organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego mają już swoją długą historię, a tegoroczna, 14. edycja odbędzie się w jesieni.

- "Babę zesłał Bóg, raz mu wyszedł taki cud" śpiewała Renata Przemyk. Ale która z nas tak o sobie myśli? Zajęte pracą, domem, rodziną, nie mamy czasu na takie postrzeganie siebie. 8 marca jednak zdarzy się taka możliwość, a to za sprawą zaproszenia Pani Marszałek do Urzędu Marszałkowskiego - mówi Urszula Chudak, przewodnicząca Lubuskiej Społecznej Rady Seniorów oraz członkini Rady Programowej Wschowskiego Kongresu Kobiet.

Lubuski Dzień Kobiet w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze (ul. Podgórna 7) wystartuje 8 marca o godz. 11.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 14.00.

- Warto tam się udać! Będzie muzycznie, nastrojowo, kobieco i aktywnie. Będą też lekarze, a wraz z nimi porady, konsultacje, możliwość wykonania prostych badań - zachęca Urszula Chudak. - Będzie też to, co lubimy najbardziej - strefa zdrowia, urody, relaksu. Przed Urzędem zaparkowany będzie krwiobus w wiadomym celu. Wszystkie panie otrzymają gadżety - niespodzianki. Dla odważniejszych pań będzie też "otwarty mikrofon" i studio telewizyjne. Zachęcam do wyjazdu i prawdziwego świętowania.

Źródło: lubuskie.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
10.03.2023 10:03

Było tak jak zapowiadałam - a może i jeszcze lepiej. Dlaczego? A to dlatego, że między innymi, podpisywałyśmy apel "Tak! Dla lubuskiej onkologii". I o to samo Państwa dzisiaj bardzo proszę. Wystarczy na pasek adresowy wpisać: www.lubuskie.pl/onkologia i oddać głos. Zarząd naszego województwa stara się w ministerstwie zdrowia o dofinansowanie w wysokości 300 mln zł na budowę Centrum Onkologii. Jak sama nazwa wskazuje, wszystko będzie mieścić się pod jednym dachem. Istnieją badania, iż pacjent będący pod opieką takiego Centrum, ma 15 % więcej szans na wyleczenie. Czyż gra nie warta świeczki? Tenże apel będzie swoistym wzmocnieniem wniosku o dofinansowanie. Proszę o głos wszystkich - i tych z lewa i tych z prawa - z centrum również. Wszak zdrowie, a szczególnie jego brak, ma za nic barwy polityczne. Z życzeniami byśmy nigdy nie musieli na oczy oglądać tego Centrum, bardzo proszę raz jeszcze o oddanie głosu!

avatar
~do powyżej
10.03.2023 12:17

O 300mlln chodzi ? Proszę do uzupełnienia tematu przypomnieć ile rząd pieniędzy w ostatnim czasie przeznaczył na bezsensowną geotermię p. Rydzykowi ? Ileż to razy mamy się składać, popierać ,podpisywać, promować, dopomagać, upowszechniać, wspierać , szerzyć itp. ? Czy Pani nie widzi tego, że w końcu należy to rozwiązać inaczej i zdecydowanie ? Naiwność też na granice, ludzie są już zmęczeni tymi aferami, musi Pani zmienić kolejność w załatwieniu sprawy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl