TworzymyGłos Regionu

Dzielnicowy odwiedził seniorów

Środa, 29 grudnia 2021 o 10:45, autor: 0
Dzielnicowy odwiedził seniorów

Jednym z głównych zadań Policji jest zapewnienie bezpiecznego i spokojnego życia osobom starszym. Spotkania z seniorami za każdym razem mają na celu zwrócenie ich uwagi na zagrożenia, które czyhają na nich, można rzec na każdym kroku czy to w realu, czy też w sieci. Każde tego typu spotkanie jest świetną okazją do wymiany swoich spostrzeżeń oraz zasygnalizowanie spraw, które mogą doskwierać naszym seniorom.

Młodszy aspirat Piotr Ptaszyński z Komisariatu Policji w Sławie w ostatnim czasie odwiedził grupę seniorów. Podczas spotkania poruszył tematy szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przypomniał metody działania oszustów, których kreatywność nie zna granic. Którzy wykorzystując naiwność i łatwowierność naszych seniorów niekiedy kradnąc oszczędności całego ich życia. Omówił zagadnienia mające związek z cyberprzestępczością.

Przybliżył kolejny raz zasady działania i możliwości zgłaszania zagrożeń przy pomocy narzędzia internetowego jaki jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dyskutowano również w kwestii dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, konieczności noszenia elementów odblaskowych zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym.

młodszy aspirant Piotr Ptaszyński przybliżył założenia swojego planu priorytetowego obejmującego zasięgiem teren wiejski - miejscowości: Stare Strącze, Nowe Strącze, Krzepielów, Krążkowo, Ciepielówek, Lipinki, Radzyń, Tarnów Jezierny, Kuźnica Głogowska, Myszyniec, Krzydłowiczki, Przydroże, Dębczyn, Tarnówek, Głuchów, Jutrzenka.


 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl