TworzymyGłos Regionu

reklama

Dzielnicowi skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

Poniedziałek, 28 lutego 2022 o 12:58, aktualizacja Poniedziałek, 28 lutego 2022 o 13:00, autor: 0
Dzielnicowi skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

Działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej to jeden z filarów policyjnej strategii antynarkotykowej. Wschowscy policjanci na co dzień podejmują działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób, które wbrew obowiązującej ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii posiadają, wprowadzają do obrotu, produkują środki odurzające w różnej postaci.

W miniony weekend (26/27 lutego) w ręce dzielnicowych wpadło dwóch mężczyzn i kobieta, którzy usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Jeden z nich działał w warunkach recydywy.

Do pierwszego zatrzymania doszło w trakcie rutynowej kontroli drogowej. Nerwowe zachowanie 28 - letniego kierowcy wzbudziło podejrzenia wschowskich dzielnicowych. Policjanci z kieszenie kurtki 28 - latka wyciągnęli plastikowy pojemnik z zawartością, jak się później okazało metamfetaminy. W pojeździe mundurowi ujawnili kolejną porcję sproszkowanej substancji, która schowana była w plastikowym opakowaniu od jajka niespodzianki. W miejscu zamieszkania zatrzymanego mężczyzny dzielnicowi ujawnili środki odurzające w postaci marihuany, które również schowane były w pomysłowy sposób. Do sprawy zatrzymano konkubinę 28 - latka. W trakcie sprawdzeń wyszło na jaw, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Zatrzymano mu prawo jazdy. Para trafiła do policyjnego aresztu.

Do drugiego zatrzymania z udziałem wschowskich dzielnicowych doszło na terenie jednego ze wschowskich parków (27 lutego). Patrol policji postanowił sprawdzić powód nienaturalnego zachowania młodego mężczyzny, który na widok radiowozu łapał się nerwowo za kieszenie i próbował oddalić się. Policjanci podjęli w stosunku do niego czynności w wyniku, których w kieszeni kurtki ujawnili paczkę papierosów. 26- latek w opakowaniu miał schowaną zamiast tytoniu marihuanę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 26- latek działał w warunkach recydywy.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl