TworzymyGłos Regionu

Dziękowali za plony w Siedlnicy.

Dożynki powiatowo-gminne 2022 (ZDJĘCIA)

Sobota, 27 sierpnia 2022 o 22:30, aktualizacja Niedziela, 28 sierpnia 2022 o 11:34, autor: 4
Dziękowali za plony w Siedlnicy.

Mszą świętą rozpoczęły się obchody tegorocznego powiatowo-gminnego Święta Plonów w Siedlnicy. Na wydarzenie zaprosili Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak oraz Sołtys Siedlnicy Agnieszka Nachaj. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Mszę św. polową na boisku Avii Siedlnica odprawił ks. proboszcz Dominik Kamiński, natomiast homilię wygłosił ks. kan. Dariusz Ludwikowski. Oprawę muzyczną zapewnił Chór Lutnia z Siedlnicy działający przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

Podczas mszy delegacje poszczególnych sołectw złożyły wieńce. Starostami tegorocznych dożynek zostali Anna i Sylwester Kosińscy, którzy prowadzą gospodarstwo rolne ukierunkowane na hodowlę koni oraz agroturystykę.

Na zaproszenie Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa Konrada Antkowiaka, Sołtys Siedlnicy Agnieszki Nachaj oraz tegorocznych starostów Anny i Sylwestra Kosińskich odpowiedzieli: Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta, Burmistrz Szlichtyngowy Jolanta Wielgus, Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, Przewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego Jolanta Denesiuk, Przewodnicząca Rady Miejskiej we Wschowie Hanna Knaflewska-Walkowiak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szlichtyngowej Anna Zalewska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie Sławomir Mazur, szefowie jednostek działających na terenie powiatu wschowskiego, dyrektorzy, kierownicy powiatowych jednostek samorządowych, naczelnicy wydziałów, sołtysi, duchowieństwo oraz rolnicy i mieszkańcy wsi.

Obrzęd dożynkowy wykonał Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Krzepielowa. Nagrodę za najpiękniej udekorowaną posesję otrzymali państwo Danuta i Jerzy Przyjemscy. Pierwsze miejsce i bon o wartości 1500 zł w konkursie gminnym na najpiękniejszy wieniec dożynkowy przyznane zostały wsi Tylewice, drugie miejsce i 1000 zł powędrowało do mieszkańców Wygnańczyc, natomiast trzecie miejsce i 500 zł do Siedlnicy. Wszystkie pozostałe sołectwa z gminy Wschowa, które przygotowały wieńce otrzymały bony o wartości 200 zł. Nagrody ufundowane zostały przez Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa Konrada Antkowiaka.

W konkursie powiatowy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zwyciężyły Stare Drzewce, drugie miejsce zajęły Wygnańczyce, natomiast trzecie Krzepielów. Nagrody wręczyli Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Burmistrz Szlichtyngowej Jolanta Wielgus i Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła.

Wydarzenie było również okazją do wysłuchania Chóru Lutnia i obejrzenia występu Kabaretu Bez Nazwy z Wijewa. Gwiazdą wieczoru tegorocznych dożynek był zespół Abba & Boney M. Tribute Band. Zabawa taneczna z DJ Karlosem trwała do późnych godzin nocnych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~FWS
28.08.2022 10:48

Dożynki to święto rolników, ich ciężkiej pracy w żniwa. Te obchody powinny być całkowicie dla nich robione i to oni powinni się bawić, świętować a nie siedzieć gdzieś tam z boku i patrzyć jak burmistrz i inni ludzie z tych wszystkich urzędów promują się na scenie jakby mieli coś wspólnego ze żniwami i pracą rolników...

avatar
~DO>FWS
29.08.2022 09:05

To prawda, ale jak wytłumaczysz ten dziwny fenomen, że obecna władza - a zwłaszcza ta powiatowa od ostatnich 7 lat uczyniła z tego święta swój "manifest polityczny" , a z indywidualnych rolników uczyniła prawie to samo co komuna z PGR-ów !. Z tej imprezy nasuwa się jedno zasadnicze pytanie; - kto tu jest gospodarzem i świętuje, a kto jest tylko gościem, a zachowuje się jak by to on świętował ????. Mamy prawie 30 lat po upadku komuny , a sceneria i cały scenariusz tej imprezy jest wypisz wymaluj taki sam jak za komuny !!!!. Kto usadził tych ludzi w pierwszych rzędach, ba nawet w 2-3 ?, co tam robią te przypadkowe osoby ( mundurowi emeryci) zamaskowani w czarnych okularach ????. czego na takiej imprezie nie ma coś w rodzaju PANELI DYSKUSYJNYCH o tematyce rolniczej, o ich ciężkiej pracy, o tematyce np. przybliżenia rolnictwa i jego ciężkiej pracy przeciętnemu zjadaczowi chleba ????itd. - a mamy nadmiar frazesów propagandowych panującej nam władzy , która nie jest w stanie poradzić sobie takim wydarzeniom , jak np. ostatnio na ODRZE ?????-!. Propagadna, propaganda ....... w dobie gospodarczych braków !!!!!.

avatar
~Bodzio
29.08.2022 09:32

Super impreza, trochę mało stoisk z jedzeniem, ale kobitka ze stoiska amerykanski hotdog roniła super robotę. Pozdrawiam od Bodzia ktory kupił 3 hot dogi:)

avatar
~Adaś
29.08.2022 12:01

Ad. - "FWS" forumowiczu...., tylko z tej relacji Zw wynika, że chyba po raz pierwszy "Dożynki 22" ( o dziwo?) nie miały charakteru indoktrynacji partii politycznych (PiS, PO) .... i bardzo dobrze. To, o czym piszesz ( myślę , że z autopsji, bo ja nie, nie jestem rolnikiem a ten dzień ma adresata), że głównych "aktorów dnia" szybko osierocono dla własnego entourage, to "normalka" ale było inaczej, lepiej. Czy to już można nazwać trwałą ewolucją to nie wiem ale "krokiem milowy" ku lepszemu, chyba tak. Myślałem, ( tak jak zawsze, jak i Pan), że nie przepuszczą okazji na metodyczną strategię polityki sukcesu ostatnich 7 lat a jakiekolwiek błędy, przekroczenia prawa czy macherki, metodą x 100, "dobiją" i przytłoczą w przekazie - wina Tuska. Tak się nie stało, oprócz miejscowych władz ( a to normalne, że są obecni) nie widziałem "partyjnych reżimowców" z przekazem - " no wie pan/ni......." czy "plutonu historycznego" .... czemu ? Może medali nie dawali ? A może, mądra Pani sołtys dała staroście veto ? Oceniam dożynki z tego przekazu za udane i zamykające etap rolniczego trudu. Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl