TworzymyGłos Regionu

reklama

Działania wschowskiej drogówki

- stop piractwu drogowemu!

Poniedziałek, 26 lipca 2021 o 22:28, autor: 2
Działania wschowskiej drogówki

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki to główne zagrożenia na naszych drogach z jakimi walczą policjanci wschowskiej drogówki. W miniony weekend wschowska Policja prowadziła wzmożone działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego piratów drogowych. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenia prędkości w terenach zabudowanych. Motocyklista nocą pędził 90 km/h na obowiązującej 30- tce, a kierowca VW osiągnął wynik 106 km/h na ograniczeniu do 40 km/h.

Wschowscy policjanci ruchu drogowego w miniony weekend pełniąc służbę nieoznakowanych pojazdem udaremnili nieodpowiedzialną jazdę dwóm kierowcom, którzy nie mając świadomości, że byli obserwowani przez patrol Policji postanowili zbagatelizować obowiązujące znaki ograniczające dozwoloną prędkość w obszarach zabudowanych. Pierwszy w sobotę (24 lipca) wpadł 24 -letni motocyklista, który tuż przed godziną 23.00 pędził ulicami Wschowy z prędkością 90 km/ h na ograniczeniu do 30 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a na jego koncie pojawiło się 10 punktów karnych i do zapłaty wysoka grzywna. W niedzielę (25 lipca) policyjny wideorejestrator uwiecznił przejazd przez pobliską miejscowość z ograniczeniem do 40 km/h osobowego volkswagena, którego kierowca wciskając pedał gazu osiągnął wynik 106 km/h. 36-letni mieszkaniec powiatu górowskiego stracił prawo jazdy, na jego koncie pojawiło się 15 punktów karnych i wysoka grzywna.

Wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego nie będą stosować żadnych ulg wobec kierowców, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem na drogach stwarzają realne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

(KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~PYTEK!!!/@
27.07.2021 06:45

Kiedy, Ale To Kiedy Polska policja w tym i Wschowska przestanie wykonywać swoje Ustawowe Obowiązki A K C Y J N I .. ?. Akcje Policyjne to nie praca !!!!. Proszę mi wymienić chociażby jeden ZAWÓD, JEDNĄ GRUPĘ ZAWODOWĄ w Naszym Kraju, która by się "chwaliła" o swojej li i tylko akcyjnej pracy na rzecz naszego społeczeństwa....?, dla przykładu - jak by to wyglądała gdyby takie prace akcyjne ogłosili, np. Lekarze, Strażacy, Pielęgniarki, producenci żywności i leków itd. itp. ?. A Polska policja co róż karmi nas swoja praca A K C Y J N Ą co to nie robią i jak robią, a jak wiadomo jest to ich stała Ustawowa praca za którą pobierają co miesiąc ciężkie SPOŁECZNE PIENIĄDZE - to nie jest ich PRYWATNE HOBBY !!!!!!. PYTEK !!!!.

avatar
~AKCJA+
27.07.2021 21:45

PLUS AKCJA ..... czyli mamy nie policję, a {:służbę akcyjną :}

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl