TworzymyGłos Regionu

Działania „Trzeźwość” na drogach powiatu wschowskiego

Poniedziałek, 28 listopada 2022 o 09:56, autor: 0 850
Działania „Trzeźwość” na drogach powiatu wschowskiego

Od wczesny godzin porannych wschowscy policjanci biorą udział w wojewódzkich działaniach kontrolno - prewencyjnych „Trzeźwość”. W wyznaczonych punktach mundurowi, w szczególności ruchu drogowego sprawdzają trzeźwość kierowców. Prowadzonym działaniom przyświeca tylko jeden cel - troska o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wschowscy policjanci aktywnie włączają się do działań przeprowadzając setki badań.

Celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach. W wyznaczonych punktach w całym województwie w pierwszej kolejności policjanci ruchu drogowego sprawdzają trzeźwość kierowców. Szybkie badania nie powinny stanowić większych utrudnień dla podróżujących, a pozwolą na skontrolowanie setek, jak nie tysięcy kierowców w skali całego województwa lubuskiego.

Jak bardzo ważne są takie policyjne działania nie trzeba nikogo przekonywać. Alkohol jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Każda osoba, która decyduje się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu lub po zażyciu środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku.

Naszym działaniom przyświeca jeden podstawowy cel - eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia i życia, poprzez jazdę pod wpływem alkoholu.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl