Dwie porażki w Nowej Soli

Wtorek, 07 stycznia 2014 o 13:40, autor: 1

Dwoma porażkami Virtusa zakończył turniej Lubuskiej Ligi Młodziczek w Nowej Soli. Młode siatkarki ze Szlichtyngowej wygrały tylko jeden set w meczu z Zawiszą Sulechów. Nadal jednak znajduję się na premiowanej awansem 3 pozycji w tabeli Mecz z gospodyniami Aresem Nowa Sól zakończył się porażką 0:2 (12:25 i 23:25). Z Zawiszą Sulechów nasze dziewczyny wygrały pierwszy set (25:23), ale później było już tylko gorzej i mecz zakończył się wynikiem 2:1. - Niestety, Siatkarskie Ośrodki Szkolne, przy kilkunastu godzinach treningów tygodniowo, zaczynają nad nami górować - mówi Radosław Wasielewski jeden z trenerów Virusa. - My mamy warunki takie, jakie mamy, i treningów raptem 6 godzin w tygodniu. Gramy podobną siatkówkę, przegrywamy nieznacznie, ale przewaga ilości godzin zaczyna się uwidaczniać. Szanse na awans do finałowej czwórki są jednak nadal spore. Virtus z 18 punktami znajduje się na 3 miejscu w tabeli i chodź kolejne zespoły mają mniej meczy to do zakończenia rozgrywek jest jeszcze 6 kolejek. - Nie składamy broni, przed nami 3 turnieje w Szlichtyngowej, na które już dziś wszystkich naszych fanów zapraszamy. Virtusa Szlichtyngowa w rozgrywkach ligowych prowadzi trenerski duet Witold Jasik, Radosław Wasielewski. (mij, fot. Brth Jasik)