TworzymyGłos Regionu

Duże dofinansowanie dla Stowarzyszenia Bis od Fundacji PZU.

Na co zostanie wykorzystane?

Wtorek, 16 listopada 2021 o 17:00, aktualizacja Wtorek, 16 listopada 2021 o 19:02, autor: 1 1191
Duże dofinansowanie dla Stowarzyszenia Bis od Fundacji PZU.

Stowarzyszenie BIS otrzyma dofinansowanie w wysokości 17 tys. zł w ramach konkursu "Pomoc to moc" organizowanego przez Fundację PZU. Projekt złożony przez wschowską organizację nosi nazwę "Zdrowe ciało - zdrowa głowa" i ma na celu promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz ochronę zdrowia. 

Nabór wniosków trwał od 16 sierpnia do 17 września 2021 r. Celem projektu jest wsparcie działań w zakresie ochrony zdrowia i poprawy bezpieczeństwa oraz zaangażowanie społeczności lokalnej zgodnie z hasłem „Zdrowa i bezpieczna rodzina”. Na konkurs wpłynęło blisko 1400 projektów, z czego finalnie dofinansowanych zostanie tylko 59 na łączną kwotę około 1 mln zł. brutto.

O planowanych działaniach opowiada Pani Adrianna Knieć ze Stowarzyszenia Bis:

Pragniemy dać możliwość mieszkańcom Gminy Wschowa możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez wyjazdy na pływalnię krytą do Głogowa (26 km od Wschowy), ponieważ na terenie Gminy Wschowa nie ma takiej pływalni. Wyjazdy dla różnych grup wiekowych: dzieci i młodzieży, dorośli, seniorzy na podstawie otwartego naboru.

Planujemy również przeprowadzić 8 spotkań z psychologami, terapeutami na temat bardzo pogłębiający się w ostatnim czasie: cyberprzemocy, hejtu wśród dzieci i młodzieży, a nawet i dorosłych, uzależnienia od Internetu, profilaktyka przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, negatywny wpływ substancji psychoaktywnych na organizm człowieka, profilaktyka na rzecz osób starszych, zły dotyk oraz spotkanie warsztatowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Spotkania będą również się odbywać cyklicznie w okresie od grudnia 2021 do maja 2022. Spotkań zorganizujemy 8 z udziałem profesjonalnych terapeutów - prowadzących w danej dziedzinie psychologii. Spotkania będą trwały po dwie godziny, odbędą się w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.  Będą skierowane do różnych grup wiekowych. Każda z prelekcji będzie dotyczyła innego tematu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Ela
16.11.2021 21:36

Gratulacje świetne dzialanis

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl