TworzymyGłos Regionu

reklama

Duet Tkacz/Slipets na podium International Cheerleading Championship 2024 w Krakowie (FOTO)

Wtorek, 12 marca 2024 o 10:44, aktualizacja Wtorek, 12 marca 2024 o 10:56, autor: 2
Duet Tkacz/Slipets na podium International Cheerleading Championship 2024 w Krakowie (FOTO)

9 marca 2023 w Krakowie odbyły się zawody International Cheerleading Championship 2024 in Krakow Grand Prix Polski. W zawodach wziął udział wschowski duet Julia Tkacz i Mariia Slipets. Są to zawodniczki zespołu Cheerleaders Flash Wschowa, w którym Julia Tkacz jest również trenerką.

Reprezentantki Cheerleaders Flash Wschowa z miejscami na podium

Duet startował w dwóch konkurencjach i w obydwóch uplasował się na wysokich miejscach. W Cheer freestyle pom junior dziewczęta zajęły trzecie miejsce (do drugiego miejsca zabrakło im minimalnej ilości pół punkta). W Cheer jazz junior zajęły drugie miejsce, przy identycznej liczbie punktów, jak duet z pierwszego miejsca.

Duet będzie rywalizował w Pradze

Za dwa tygodnie duet wyjeżdża na turniej w Pradze, gdzie będzie rywalizował z duetami z kilku krajów. W dniach 12-14 kwietnia cały zespół i duet reprezentować będzie Wschowę na Mistrzostwach Polski w cheerleadingu sportowym w Grodzisku Mazowieckim.

Cheerleaderki stoją przed dużym wyzwaniem

Klub działa od września 2023, więc przed dziewczynami duże wyzwanie. W mistrzostwach powalczą dwa zespoły Flash w konkurencjach dla początkujących cheerleaderek i duet, który wystąpi w dwóch konkurencjach oraz Julia w konkurencji Cheer solo Akro. Ostatni występ stoi pod znakiem zapytania. Wszystko zależy czy kontuzje Julii pozwolą jej na ten start.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Pytam
12.03.2024 14:19

Dlaczego te zawody mają tytuł International?

avatar
~Marek
13.03.2024 15:23

Gratulacje !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl