TworzymyGłos Regionu

reklama

Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie (FOTO)

Piątek, 21 kwietnia 2023 o 08:32, autor: 0
Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie (FOTO)

Dzisiaj, 20 kwietnia, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie otworzył swoje drzwi dla uczniów klas ósmych z różnych szkół z powiatu. Celem spotkania było zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkoły na rok szkolny 2023/2024, zachęcenie uczniów do złożenia podań i wstąpienia w mury placówki.

Atrakcje dla przyszłych uczniów

W czasie spotkania uczniowie mieli okazję wziąć udział w wielu atrakcjach. Uczniowie klas mundurowych oraz żołnierze 5. Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie zaprezentowali pokazy samoobrony. Uczniowie mieli również okazję wziąć udział w konkurencjach, takich jak bieg na orientację w terenie, strzelanie do tarczy czy próba obezwładnienia napastnika z bronią podczas samoobrony. Nauczyciele przedmiotów przygotowali również quizy i zagadki dla przyszłych uczniów.

Praktyczne zajęcia

Uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału w praktycznych zajęciach. W pracowni gastronomicznej na uczniów czekały przepyszne przekąski przygotowane przez uczniów i nauczycieli klas technikum żywienia. Uczniowie mieli również okazję nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy usług fryzjerskich.

Zdjęcia i dobre humory

Na zakończenie uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na specjalnie przygotowanej do tego ściance. Zdjęcia wykonywały uczennice szkolnego koła fotograficznego. Oczywiście, punktem obowiązkowym było wspólne odtańczenie "belgijki".

Źródło: ZSP Sława

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl