TworzymyGłos Regionu

reklama

Drużyny z powiatu bez porażki w weekend

Poniedziałek, 27 marca 2017 o 11:49, aktualizacja Wtorek, 28 marca 2017 o 16:24, autor: 0
Drużyny z powiatu bez porażki w weekend

Zwycięstwa Korony, Orła oraz Dębu II Przybyszów, a także remisy Dębu Sława Balcerzak i Spółka oraz Avii Siedlnica to komplet wyników minionej kolejki na boiskach naszego powiatu. Zespoły z regiony zakończyły już sen zimowy i ich kibice mogą być w zdecydowanie lepszych nastrojach niż w ubiegłym tygodniu.

Miniona kolejka była wyjątkowa nie tylko dlatego, że mecze niższych klas rozgrywkowych były preludium do wczorajszego, zwycięskiego meczu reprezentacji. Rzadko zdarza się również aby wszystkie pięć drużyn z naszego powiatu rozgrywały mecze na swoich boiskach. Rola gospodarza chyba dobrze zadziała na zespoły z regionu, gdyż wszyscy punktowali.

W IV lidze Dąb Sława Balcerzak i Spółka mierzyła się z Lubuszaninem Drezdenko. Drużyny te przed kolejką dzielił w tabeli jeden punkt i po tej serii spotkań nic się nie zmieniło. Pomimo optycznej przewagi to gospodarze musieli gonić wynik. Na szczęście w składzie drużyny ze Sławy jest specjalista od wykonywania rzutów wolnych, nie gorszy od Roberta Lewandowskiego, i tuż przed końcem spotkania, bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego punkt dla Dębu uratował Kamil Kruszyński. Po dwóch meczach u siebie za tydzień Dąb wyjedzie na spotkanie do Szprotawy.

Cenne trzy punkty do swojego dorobku dopisała Korona Wschowa. Zwycięstwo 2:0 nie pozostawiło złudzeń kto był lepszy na boisku, tym bardziej, że GKS Siedlisko to outsider ligowych zmagań. Trzeba pamiętać, że celem Korony na ten sezon jest utrzymanie się w klasie okręgowej, więc takie spotkania koniecznie musi wygrywać. Dzięki zwycięstwu drużyna ze Wschowy ma 9 punktów przewagi nad strefą spadkową. W następnym tygodniu zawodnicy Korony wyjadą na mecz do Gubina, gdzie walczyć o punkty będą ze znajdującą się na trzecim miejscu w tabeli Carinią.

W A-klasie trzy punkty dopisały sobie drużyny Dębu II Przybyszów oraz MKS Orła Szlichtyngowa. Zespół z Przybyszowa w pokonanym polu zostawił MKS Nowe Miasteczko. Dzięki zwycięstwu 2:0 drużyna Dębu wskoczyła na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Dużo bramek zobaczyli kibice w Szlichtyngowej, gdzie MKS Orzeł pokonał 4:3 Błękitnych Lubięcin. Również całkiem sporo bramek, jednak bez happy endu padło w Siedlnicy, Avia zremisowała 2:2 z Ikarem Zawada. Za tydzień wszystkie drużyny z A-klasy zagrają na wyjeździe, kolejno Dąb II Przybyszów z Ikarem Zawada, MKS Orzeł Szlichtyngowa z MKS Nowe Miasteczko, a Avia Siedlnica z Chynowianką Zielona Góra.

(red.)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl