TworzymyGłos Regionu

Drugi etap projektu zrealizowany

Środa, 22 czerwca 2022 o 08:41, autor: 0 279
Drugi etap projektu zrealizowany

W sali konferencyjnej Ośrodek Szkoleniowo - Wypoczynkowy Master w Lubiatowie odbyła się oficjalne zakończenie projektu pn. "Ochrona ptaków i siedlisk na obszarach Natura 2000 Pojezierze Sławskie i Żurawie Bagno Sławskie oraz ograniczenie antropopresji turystycznej na te obszary w Nadleśnictwie Sława Śląska" realizowane w ostatnich latach przez Nadleśnictwo Sława Śląska, Lasy Państwowe przy partnerstwie z Gminami Sława i Kolsko.

Na uroczystym podsumowaniu obecni byli zaproszeni goście, w tym przedstawiciele sławskiego samorządu oraz pracownicy Nadleśnictwa, którzy brali udział w realizacji zadania. W części oficjalnej Nadleśniczy Wiesław Daszkiewicz opowiedział o projekcie i wymienił najważniejsze jego punkty.
Po części oficjalnej zgromadzeni goście udali się na Polanę Świętobór, gdzie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi przy nowo powstałym fragmencie ścieżki rowerowej, który łączy ścieżkę z Lubogoszczy, z tą przy Wieży Widokowej "Joanna", a stamtąd prowadzi aż do Wolsztyna i łączy się z nowosolską trasą pn. "Kolej na rower". Nowy trakt poświęcony został przez Księdza Proboszcza sławskiej Parafii.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl