TworzymyGłos Regionu

reklama

Droga Krzyżowa ulicami Wschowy ze św. Janem Pawłem II (FOTO)

Niedziela, 02 kwietnia 2023 o 16:21, aktualizacja Niedziela, 02 kwietnia 2023 o 17:04, autor: 28
Droga Krzyżowa ulicami Wschowy ze św. Janem Pawłem II (FOTO)

W kościele pw. św. Jadwigi we Wschowie rozpoczęła się Droga Krzyżowa, która przeszła ulicami miasta, zakończywszy się przy kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Była to okazja do modlitwy i przypomnienia dziedzictwa św. Jana Pawła II, a także manifestu wiary oraz troski o dobre imię Papieża Polaka.

Modlitwa i przypomnienie dziedzictwa św. Jana Pawła II

Podczas Nabożeństwa Drogi Krzyżowej wierni mieli okazję modlić się i przypomnieć dziedzictwo św. Jana Pawła II. Papież Polak był nie tylko duchowym liderem Kościoła, ale także człowiekiem, który wniósł wiele dla Polski i Europy. Jego wizyta w Polsce w 1979 roku, w czasie której odbyła się m.in. pielgrzymka na Jasną Górę, była punktem zwrotnym w historii Polski. Dziś (2 kwietnia) w całej Polsce odbywają się marsze dziękczynienia za pontyfikat Jana Pawła II, w związku 18. rocznicą śmierci Papieża Polaka.

Manifest wiary i troska o dobre imię Papieża Polaka

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej było również manifestem wiary i troski o dobre imię Papieża Polaka. W czasach, gdy coraz częściej podważa się dobre imię Karola Wojtyły, Droga Krzyżowa była dla wiernych wyrazem solidarności i obrony wartości chrześcijańskich. Krzyż na swoich barkach niosły różne osoby i grupy, takie jak kapłani, bracia i siostry zakonne, ministranci, lektorzy, strażacy, przedstawiciele organizacji katolickich oraz grupy wiernych.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (28)

avatar

avatar
~isiestalo
02.04.2023 17:07

Jan Paweł II i oni w strojach Piłsudskiego ..........@.pl

avatar
~JPII WIELKI i Marszałek
03.04.2023 15:32

Obaj zatrzymali ruskich. Wolałbyś stroje niemieckie , ruskie ? Może Ludowego WP ?

avatar
~MAREK
02.04.2023 18:53

Religia to prywatna sprawa każdego człowieka.

avatar
~Do ( MAREK)
02.04.2023 20:17

To jest tylko część prawdy jeśli nie wychodzi ona poza ramy tej wiary i nie łączy się z polityką !. Proszę nie mylić wiary i religii z polityką, proszę nie parodiować to co Święte i Boskie !. Paradoksalnie to tak jak ten człowiek, który mundur z rekonstrukcji J. Piłsudskiego połączył z własnym cywilnym płaszczem !. Za grosz szacunku do wartości historycznych i szacunku do tego munduru - i to były oficer!.

avatar
~Prywatna/prywata
03.04.2023 09:26

Jeśli ten wierzący nie łączy tej wiary z polityką, czy jego partia do której przynależy i łączy ją z kampania wyborczą - ona już NIE jest sprawą każdego człowieka, bowiem ten człowiek żyje dzięki całemu społeczeństwu !!!.

avatar
~Wschowianin
10.04.2023 08:08

Tak samo jak polityka !!!!!.

avatar
~Zainteresowany
02.04.2023 21:35

Panie Tomku - mieszanie sortów mundurowych ....ehh. Beret iby Józefa, płaszcz prywata, koszula tez na wzór i te ...dżinsy. wyglądasz jak ...nijak

avatar
~do - Zainteresowany"
02.04.2023 23:01

Nie wierzę co widzę , czy to aby nie fotomontaż ?

avatar
~Adaś
02.04.2023 22:56

Droga krzyżowa jak dotąd dokonywała się w obrzędzie katolickim jako łącznik do Wielkanocy i należałoby to tak traktować i uszanować . Widać po foto, że bardzo wielu mieszkańców m. Wschowy to oczekuje i potrzebuje dlatego taki obrzęd wymaga dużego poszanowania i należytej powagi. Natomiast, cyt. Zw. - " Nabożeństwo Drogi Krzyżowej było również manifestem wiary i troski o dobre imię Papieża Polaka. " , jeśli zaczyna być artykułowanym "manifestem...." o napomnieniu tego jak reagował JP II na zjawisko pedofili w Kościele , to powiem tylko tyle ...... Nabożeństwa Drogi Krzyżowej nie powinno być miejscem poza religijnych ocen K. W. ? Partie polityczne dążą do n-tego podziału nas, do wykształcenia (niestety w grupie starszej, słabiej wykształconej) umyślnego przeinaczenia kim był papież i jaki miał wpływ ( oczywiście pozytywny) na procesy makrorewolucji świata. Ale to nie tu i nie teraz, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w roli "manifestu" , pomylone twierdzenie ??? Stawiam tezę......, niech IPN rozstrzygnie polityczne i moralne "zasługi" dwóch największych, najbardziej znanych w świecie w ostatnich latach Polaków - K. Wojtyłę i L. Wałęsę. Święta Wielkanocne dla rodziny. Adaś

avatar
~Lewactwo kwiczy
03.04.2023 09:31

Obrona JPII to odpowiedź na manipulacje historią . Lewactwo kwiczy.

avatar
~adaśśśśśśś!
04.04.2023 18:30

Stawiasz Wałęsę i Jana Pawła II w jednym szeregu ? No chyba coś ci się POzajączkowało. No ale cóż, uczyłeś na rolnika, sprzedajesz płytki i jako klasyk zabierasz głos na każdy temat. "Nie znam się, więc się wyPOwiem."

avatar
~obywatelska Wschowa
04.04.2023 20:08

Adasiu , jednak Wałęsa był lepszy. Miał szczęście w totka.

avatar
~DO<>adaśśśśśśśśśśs<>
05.04.2023 09:07

Dziś mamy Wielką Środę nie wielu katolików wie czym ten dzień się charakteryzuje i jakie ma znaczenie dla prawdziwych katolików, paradoksalnie można go dedykować tym osobą co nie szanują Wielkiej Niedzieli - Niedzieli Palmowej ; - Wielka Środa dla prawdziwych katolików to Dzień Upamiętniający Zdradę Judasza . W tym dniu doszło do Zdrady Judasza co spowodowało skazanie na śmierć Chrystusa co następnie spowodowało, że Świętujemy Wielkanoc <> co za paradoks <> . W tym dniu usuwana jest woda z Kościelnych Kropielnic <> symbol Zmartwychwstania, życia i mocy wiary. W tradycji naszej katolickiej ten Dzień był obrzędem palenia Judasza , zwany "Judaszki" ( np. na Podkarpaciu w m. Jarosław) ..... Jak widać każdy dzień Wielkiego Tygodnia należy traktować JAKO WIELKI z szacunkiem do Śmierci Chrystusa i jej upamiętnienia, a nie łączenia jakiegokolwiek z tych dni do celów partyjnych jak również przebierania się w nie swoje odzienia ( a la maskowanie ) !. Z Bogiem

avatar
~Mieszkanie
03.04.2023 12:25

A co tam się dzieje w linii podobno roboty stanęły na molo trzeba będzie znowu dołożyć z milion .

avatar
~FWS
03.04.2023 15:56

Swoją drogą młodych ludzi na drodze krzyżowej można było policzyć na palcach dwóch rąk... to o czymś świadczy i daje do myślenia,.

avatar
~Wschowianin
03.04.2023 19:54

Zabawne są te komentarze , czuję się jak na cmentarzu w dzień wszystkich świętych. NIE ważne jest po co tam idziemy ale jak kto jest ubrany :))))). Co niektórzy mogą być źli że Jan Paweł drógi był zalążkiem tego że komuna się rozpadła . Ludzie uwieżyli że razem mogą zdobyć wolność o.którą nawet jednym palcem się nie biliście . Dziś wykorzystujecie fakt wolności i piszecie byle co aby zapełnić ściek .Tylko że to już nikogo nie rusza . Ludzie chcą normalności i coraz więcej ich przychodzi do kościoła .Wszystko zaczyna się odradzać. Tak jak w 89 tak i dziś nie będziecie mieli.na to wpływu .

avatar
~do kom.powyżej
04.04.2023 07:39

Na mszę chodzę co niedziela i nie widzę aby zwiększała się liczba uczęszczających (oczywiście - jest wiernych więcej niż w czasach covidowych)-więc nie zmyślaj!. Ostatnia niedziela była przede wszystkim niedzielą palmową a więc bardzo ważną dla wiernych. Łączenie obrony JPII (nie wiem kto i w jaki sposób atakuje) niestety ale odstrasza wiernych.

avatar
~do - "Mieszkańca"
04.04.2023 08:18

Ty lepiej po słownik ortografii sięgnij aniżeli masz pisać o rzeczach które są poza Twoim zasięgiem.

avatar
~"PRAWDA WAS WYZWOLI"
04.04.2023 10:24

... ale jak to możliwe jak obłuda goni obłudę ?"..., który z tych uczestników - katolików - o tym jeszcze pamięta ?. Wielka Wielkanocna palmowa Niedziela jest tylko raz w roku i jak można było ja tak zawłaszczyć politycznie i partyjnie ??? - i to ma być Polski Katolicyzm ???. Jeśli chodzi o tzw, " obronę dobrego imienia ..." to prawdziwy chrześcijanin powinien to czynić każdego dnia przez cały rok i pamiętać jak przykazania Boskiego o szacunku do Bliźniego Swego ( w tym i o ofiarach pedofilów ) !!!!.

avatar
~Do do kom powyzej
04.04.2023 12:38

2 kwietnia 2023 to także rocznica śmierci JPII . Polityka będzie zawsze w kościele i kościół będzie zawsze w politycy . JPII to był także polityk . Narrrracja tvnu kupiona. Jak w tvnie powiedzą że Jezusa nie należy łączyć z kościołem to też wierni oglądacze uwierzą.

avatar
~ciekawy
04.04.2023 13:28

Ile ty masz skończonych klas podstawówki? DRAMAT.

avatar
~Do ( do kom pow. i coś tam ...)
04.04.2023 16:11

To tylko tak może łączyć i myśleć - politykę z kościołem taki katolik jak ty i tobie podobni ew. katolik zwany katolikiem Polskim !. Ciebie jak widać żadna prawda nie wyzwoli lata obłudy i ciągłe bycie i trwanie na drzewie swoje uczyniło !!!. Rozumując twoje postępowanie to ty chodzisz do kościoła dla polityki i dla pokazania się bliskim i sąsiadom !!! - a gdzie wiara, gdzie znajomość przykazań Boskich nauki katechizmu i słów naszego Jezusa ????. Podejrzewam, że ty takiej wiedzy nie posiadasz z takim podejściem " polityki kościelnej " !. Z Bogiem !.

avatar
~Prosto z drzewa
06.04.2023 10:54

Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu.

avatar
~O tempora o mores!
04.04.2023 16:58

Jeśli odrzucić politycznych katolików (przebierańców) i spędzoną młodzież, to na czternastotysięczne miasto jakoś mocno kiepska frekwencja...

avatar
~Koloi
04.04.2023 18:11

Nawet sławny mieści jest

avatar
~SZANUJ BLIŹNIEGO SWEGO
05.04.2023 08:39

TO JEST ZAPISANE W WIERZE CHRZEŚCIJAŃSKIEJ ( przypominamy wam o szacunku i współczuciu wszystkim ofiarom pedofili w okresie Wielkiego Tygodnia) !.

avatar
~Wschowianin
10.04.2023 08:26

Wschowski szczujna w ataku: ))))).Jedni uczestniczą w drodze krzyżowej bo tego chcą i są związani z naszą wiarą .Dlaczego Wy nie zrobicie swojej drogi krzyżowej skoro jesteście tacy wierzący i praktykujący ? A może już zamieniliście to na drogę Zająca i szukanie jajeczek w ogrodzie ? To kiedy ta procesja Zająca ?

avatar
~do -"Wschowianin"
11.04.2023 11:29

Tylko nie obrażaj Zająca, ta porą...nego gościa jak ty i te twoje wpisy dawno na ty forum Zw nie było.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl