TworzymyGłos Regionu

reklama

Droga dojazdowa do cmentarza komunalnego zostanie wyremontowana

Środa, 05 października 2022 o 17:20, aktualizacja Środa, 05 października 2022 o 17:39, autor: 19
Droga dojazdowa do cmentarza komunalnego zostanie wyremontowana

Gmina Wschowa rozpocznie prace remontowe drogi dojazdowej do cmentarza komunalnego we Wschowie. Umowa podpisana w Urzędzie Miasta i Gminy opiewa na kwotę 240 tys. zł.

W ostatnich tygodniach Spółka Komunalna we Wschowie wykonała prace związane z przygotowaniem instalacji odprowadzającej wody opadowe, co było największym problemem na tej ulicy po deszczach.

- Dla Państwa komfortu, chcemy aby prace trwały najpóźniej do 24 października, a remont został zakończony przed 1 listopada i uroczystościami na wschowskich nekropoliach - mówi burmistrz Konrad Antkowiak. - Proszę jednak o wyrozumiałość, w związku z planowanymi pracami mogą pojawić się utrudnienia.

Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (19)

avatar

avatar
~Wschowianin
05.10.2022 22:51

Jak zwykle burmistrz wyręcza się Spółką Komunalną .

avatar
~robert
06.10.2022 07:10

I bardzo dobrze że remontują. Nasze miasto ma bardzo duże potrzeby jeśli chodzi o remonty dróg. Z resztą jak całe województwo lubelskie.

avatar
~X
07.10.2022 11:30

Zawszę myślałem że jestem mieszkańcem województwa Lubuskiego mieszkając we Wschowie

avatar
~robert
08.10.2022 08:40

Lubuskie oczywiście, nie przeczytałem a słownik telefonu podpowiedział i poszło. Choć lubelskie też ma podobną sytuację. Przepraszam za pomyłkę poprawić nie mogę.

avatar
~cwp
07.10.2022 11:28

A kiedy ul. Piłsudskiego z parkingiem i chodnikiem?

avatar
~Ponad 6 mln zł dla Powiatu Wschowskiego!
07.10.2022 16:53

PiS, czy wy sobie jaja robicie z mieszkańców?

avatar
~Urszula Chudak
08.10.2022 11:07

I zwyczajowo coś się "zacięło" pod informacją o 6 mln dla powiatu, że nie można jej komentować. A ja chciałabym się dowiedzieć, jaki był klucz podziału wspomnianych pieniędzy, że naszą gminę zrównano z dwoma, zdecydowanie mniejszymi samorządami. Reasumując - Zarząd Powiatu decyduje, do których informacji możemy się odnieść - do których nie. Przyznać trzeba, że ma doskonałe wyczucie, bo blokada najczęściej istnieje przy kontrowersyjnych decyzjach.

avatar
~PARADOKSY c.d+
09.10.2022 07:30

Jak Szanowni Państwo zauważyliście obecny starosta naszego powiatu - czytaj Powiatu Wschowskiego z nadania lokalnej partii zwanej pis mimo, ze to jest efekt przedziwnej koalicji - czytaj; - kontraktu lokalnego PSL-u i resztki posłów co to załapali się na na stołki w Powiatowej Radzi > a ponoć wybrani przez Naszych Powiatowych wyborców robią sobie z naszej lokalnej prasy jawną "wolną amerykankę" - co im sie podoba publikują i to blokują !!!!. Reglamentacja informacji dla Obywatela + , wypisz wymaluj jak za słusznie mienionej KOMUNY !!!!. Pytanie ; - co to jest za informacja z wpisem OKOŁO ????. - jak to możliwe, że na szczeblu Centralnym naszej polityki PSL i jej Szef krytykuje PiS i żąda ich rozliczenia, a nawet Komisji , a naszym lokalnym podwórku samorządowym taki lokalny PSL zwiera koalicję i rządzi z lokalnym PiS-em ??????. O co tu chodzi ??? > czy to znaczy, ze lokalni działacze PSL-u maja podwójną MORALNOŚ i podwójne JEJ STANDARTY ??????. - czy działają na zasadzie OKOŁO polityki jak te ogłoszenie OKOŁO 6 milionów ???? . Aż dziw bierze , że bez podania na "papierowych kartonikach " !!!!!!!.

avatar
~do "Ponad 6 mln....."
09.10.2022 21:44

"Sejm znowelizował ustawę o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, która umożliwi przekazanie samorządom 13,7 mld zł. Za uchwaleniem nowelizacji głosowało 430 posłów, nikt nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu." - To jak mówisz? Kto sobie robi jaja z mieszkańców?

avatar
~do U.Ch.
09.10.2022 22:48

W życie weszła już nowelizacja ustawy o dochodach JST. Za uchwaleniem nowelizacji głosowało 430 posłów, nikt nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Dzięki nowelizacji każda z gmin otrzyma nie mniej niż 2,8 mln zł; powiaty nie mniej niż 6 mln zł; województwa nie mniej niż 32,6 mln zł. Reasumując - nic się nie zacięło i upadł argument, że PiS daje swoim. Kontrowersyjnym dla mnie jest zanik umiejętności czytania artykułów ze zrozumieniem.

avatar
~do - "do U.Ch."
10.10.2022 13:50

Szanowna Pani, to że PiS jest już przy parterze nie znaczy, że mamy się pocieszać kwotą minimalną 6mln na potrzeby powiatu . Co to za kwota przy złotych cenach ? Może tak o pieniądzach z KPO pani potłumaczy naiwnym, ja tu widzę potencjał rozwoju regionu a wniosku do EU jak nie było, tak w dalszym ciągu nie ma. Komuś nawet przyszło do głowy - na braku środków z KPO wygramy wybory (PiS) - a co z ludźmi ? Czy zasłużyli sobie na taką "obróbkę" i biedę ?

avatar
~Urszula Chudak
10.10.2022 21:37

Jak się komuś zarzuca brak rozumienia czytanego tekstu - wypada samemu go rozumieć. Chodzi o mój komentarz. Otóż mówiąc o "zacięciu" nie miałam na myśli wysokości przyznanej nam kwoty - a po raz kolejny, brak możliwości komentowania tej informacji. Wracając do wysokości przyznanych pieniędzy wschowskiemu samorządowi, naprawdę nie dziwi Pana zrównanie nas w tym względzie z kilkakrotnie mniejszymi, okolicznymi gminami? Bo mnie tak. I na zakończenie - chyba jednak rozumiem to co czytam...

avatar
~do powyżej
11.10.2022 14:40

Chyba prowadzi Pani polemikę z kobietą i to tą samą co zawsze o nastawieniu ścisłego hejtu. Tłumaczenie jej co jest białe a co czarne wymaga odwagi i opanowania . Dziękuję p. Ulu Pani za opanowanie i upór w pisaniu prawdy.

avatar
~Urszula Chudak
12.10.2022 11:47

Kończąc temat wysokości dodatkowych pieniędzy dla samorządów. W dzisiejszym największym lubuskim dzienniku czytamy - Gorzów otrzyma 23 mln zł, Zielona Góra 35 mln. Porównywalna ilość mieszkańców [20 tys. więcej w Zielonej Górze]. Różnica bagatela - 12 mln zł. Wystarczy zobaczyć skład rządzących obydwoma lubuskimi stolicami. Broń Boże, niczego nie sugeruję...

avatar
~do U.Ch.
12.10.2022 23:11

Utwierdza mnie Pani w przeświadczeniu, że z rozumieniem czytanych tekstów jest coś nie tak. Popełniła Pani poprzedni wpis zarzucając Zarządowi Powiatu kontrowersyjne decyzje w sprawie podziału pieniędzy na gminy, nie doczytawszy, że wszystkie samorządy gminne w Polsce dostaną taką samą kwotę poprzez zastosowanie zasady zrównoważonego rozwoju. W dzisiejszym wpisie, różnicę kwot między Gorzowem a Zieloną Górą, "niczego nie sugerując", "tłumaczy" Pani składami rządzących obydwoma lubuskimi stolicami. No niestety znowu, albo "niedoczytanie" albo świadoma i celowa manipulacja. Różnice, które tak Panią bulwersują w kwotach przyznanych tym gminom, wynikają z różnicy wysokości planowanych przez te gminy na rok 2023 dochodów z tytułu podatków PIT.

avatar
~WYBORCA!!!
13.10.2022 07:28

CZAS NAJWYŻSZY ABY OTWORZYĆ OCZY i URUCHOMIĆ SWOJE KOMÓRKI ROZUMU na to wszystko co nam przez te ostatnie 8 lat serwują "oni+" !!!. TO JUŻ NIE JEST ani śmieszne, ani zabawne !!!! - TO JEST GROŻNE i STRASZNE dla nas i naszych dzieci, a nawet wnuków !!!! - Czy to uśpiony wyborco widzisz ???. Tobie jak za czasów średniowiecza proponują na rok 2022/2023 węgiel brunatny byś się truł i swoje dzieci, a sami opiewają w dostatkach nadwyżek premiowych, które suma sumarum sięgają już kwot milionowych !!!!!. Dzisiaj proponują ci węgiel brunatny a jutro buraki i totalny zamordyzm !!!!. Narka@.

avatar
~Urszula Chudak
13.10.2022 12:20

Byłoby miło, gdyby mnie Pan nie obrażał, tym brakiem rozumienia czytanego tekstu. Ale do rzeczy - bardzo Pana proszę o powrót do moich dwóch poprzednich komentarzy. Zarzucam w nich Zarządowi Powiatu nie sposób podziału środków [na to akurat nie ma żadnego wpływu] a reglamentowanie możliwości [zresztą nie po raz pierwszy] komentowania pewnych informacji. Nie dziwi to Pana, że dyskusję prowadzimy nie tam gdzie trzeba, a pod optymistycznym artykułem o remoncie cmentarnej drogi? Tylko tyle i aż tyle. Na tym temat kończę.

avatar
~Adaś
13.10.2022 14:02

Ad. "Wyborca" - forumowiczu...., wyrażam uznanie za utrzymywanie mocy i aktywności w zwalczaniu kłamstwa, obłudy i hipokryzji ...... mnie już się trochę nie chce a też myślę, że polskie społeczeństwo już wie w co nas wkręca ta władza - utratę wolności. Dla kasy dla siebie są wstanie zrobić wszystko, każde łajdactwo. Adaś

avatar
~PANIE ADASIU#/*
14.10.2022 09:03

I co nam z tego, że Pan czy inna osoba - forumowicz na tej stronie "wyraża uznanie" w zderzeniu z tym co ich "naczelny" wygaduje na tych zaimprowizowanych wyjazdowych spotkaniach po Naszym Pięknym Kraju, to po prostu nam normalnym nie mieści się w głowie..... jest po prostu kulturowym szokiem!. Dla przykładu już mi nawet wstyd przypominać słowa ich słynnego propagandzisty co on powiedział o ich wyborcach, cyt. " ciemny .....itd. " , a teraz idą w eter te słowa o "podręczniku Cza.....", o ew. zakupie "Żabki", o wizji Polskich Uczelni na poziomie Średniowiecza, o licznych ministrach bez teki w tym rządzie na koszt Suwerena, o paleniu węglem brunatnym i mieszaniu go z innym nie technicznie, a cena będzie niższa, o paleniu czym popadnie , itd., itd. !!!!!. Chciało by sie zawyć : - Gdzie my jesteśmy, w jakim kraju żyjemy , czy to już jest perel bis, a może ich wyobraźnia o średniowiecznym bycie ????. Czy to może już pierwszy stopień Polekxitu ??????. Na Boga CO TO JEST ??????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl