TworzymyGłos Regionu

reklama

Dramatyczna sobota w Sławie. W mieście doszło do serii wypadków [ĆWICZENIA]

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 o 10:24, aktualizacja Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 o 14:10, autor: 2
Dramatyczna sobota w Sławie. W mieście doszło do serii wypadków [ĆWICZENIA]

Sobota w Sławie rozpoczęła się od dramatycznego wypadku. O godzinie 11.30, na skrzyżowaniu ul. Niewidziajły z gminną drogą, samochód osobowy, jadący z dużą prędkością, potrącił trzy rowerzystki. Świadkowie natychmiast powiadomili służby. Ratownicy RWS oraz policjanci ze wschowskiej drogówki, a także patrol ze Sławy, który akurat znajdował się w pobliżu, szybko pojawili się na miejscu zdarzenia.

Wypadek samochodowy przy markecie

Nie minęło dużo czasu, gdy doszło do kolejnego alarmującego zdarzenia. Tym razem na ul. Odrodzonego Wojska Polskiego, w pobliżu marketu budowlanego Mrówka, samochód osobowy uderzył w słup. Po przybyciu na miejsce ratownicy odkryli, że kierowca jest nieprzytomny, z obrażeniami twarzy i szyi, a jego pasażer doznał urazu nogi.

Zobacz: O włos od tragedii w Sławie. Nastolatek potrącony na przejściu dla pieszych (VIDEO)

Nurek z problemami na jeziorze

Godzinę później, nad jeziorem nieopodal bazy RWS, doszło do kolejnego niepokojącego incydentu. Dryfujący nurek, który wynurzył się z wody, miał poważne problemy z oddychaniem. Dzięki szybkiej reakcji i pierwszej pomocy ratowników, mężczyzna został natychmiast przetransportowany do szpitala.

Wspólne działania RWS i policji

Te pozornie tragiczne wypadki okazały się być jedynie zorganizowanymi ćwiczeniami Ratownictwa Wodnego Sława i miejscowej policji. Symulacje te miały na celu przetestowanie gotowości i efektywności działania służb w ekstremalnych sytuacjach. „Reakcja przechodniów była prawidłowa. Wszystkie zdarzenia zakończyły się szczęśliwie. Dziękujemy za wyrozumiałość mieszkańców i czynom pomoc. Dziękujemy Sławskim harcerzom za wspaniałą inscenizację” - podsumowują członkowie RWS.

Zadanie zostało dofinansowane przez Zarząd Powiatu Wschowskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2024 r.

Źródło/foto: Ratownictwo Wodne Sława

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Zen
15.04.2024 11:54

Warto szkolić, mówią, że wojna się zbliża. Chyba wszyscy nie uciekną więc ktoś będzie musiał nas ratować ?

avatar
~Janek
15.04.2024 11:58

Czy RWS nie ma nic innego do roboty? Pan(...) z Panem (...) się nudzą...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl