TworzymyGłos Regionu

Dożynki w Łupicach już dziś. Sprawdź harmonogram [ZAPOWIEDŹ]

Sobota, 28 sierpnia 2021 o 08:30, aktualizacja Niedziela, 29 sierpnia 2021 o 11:17, autor: 2
Dożynki w Łupicach już dziś. Sprawdź harmonogram [ZAPOWIEDŹ]

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła oraz Sołtys Wsi Łupice Agnieszka Skrzypczak serdecznie zapraszają na Powiatowo – Gminne Święto Plonów, które odbywają się już dziś (29 sierpnia) na boisku w Łupicach.

Tegoroczne uroczystości rozpocznie Msza Św. w kościele pw. Serca Jezusowego, następnie korowód uda się na boisko w Łupicach, gdzie nastąpi uroczyste otwarcie dożynek. Około godz. 14 odbędzie się pokaz obrzędu dożynkowego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Krzepielowa, tradycyjnie zostaną rozstrzygnięte konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz najładniejszy pojazd w korowodzie.

W czasie Święta Plonów zostaną wręczone akty nadania Tytułu Honorowego „Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego. Po ich wręczeniu zapraszamy na występy artystyczne i zabawę taneczną.

W tym roku podczas dożynek będzie możliwość skosztowania potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łupicach, odbędzie się również prezentacja i degustacja produktów regionalnych. Na dzieci czeka moc atrakcji m.in. dmuchańce, malowanie twarzy.

(Starostwo Powiatowe we Wschowie)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~mieszkaniec
06.08.2021 09:36

A korona wirus odjechał? ---- super!!!!!

avatar
~Wschowianin
24.08.2021 09:23

Zasłużony dla powiatu! Wstyd i hańba!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl