TworzymyGłos Regionu

reklama

Dożynki w Konradowie (ZAPOWIEDŹ)

Czwartek, 18 sierpnia 2022 o 08:54, autor: 7
Dożynki w Konradowie (ZAPOWIEDŹ)

Sołtys i Rada Sołecka wsi Konradowo zapraszają na Dożynki Wiejskie, które odbędą się 20 sierpnia (sobota) przy świetlicy wiejskiej.

Program:

13:00 Msza św. dożynkowa w Kościele parafialnym

17:00-19:00 Poczęstunek przybyłych gości na sali wiejskiej

19:00 - do późnych godzin nocnych - zabawa taneczna z DJ K&K Kris

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Zen
18.08.2022 10:44

Z posłami czy bez polityków ? Ma to znaczenie czy pójdę. Jeśli tylko starosta zaprosi "swoich" to nie święto a wiec.

avatar
~Mieszkaniec konradowa
19.08.2022 14:31

Dożynki to jest święto rolników a nie dla tych nierobuw urzędasow wstyd panie sołtysie poczęstunek na sali powinien być dla rolników i mieszkańców wsi na pewno nie pójdę na ten cyrk

avatar
~Szanowny Panie Mieszkańcu Konradowa!!!
20.08.2022 11:03

Słuszna UWAGA!!!. Dawno,,,,, dano temu,,,, za 8 górami, za 8 lasami i morzami TAK BYŁO JAK PAN MÓWI !!!!, Ale od ostatnich 8 lat obecna władza i tak zwane rządy partii + WSZYSTKO NAM UPARTYJNILI !!!!. Ponownie CHŁOP stał się na tych Naszych Świętach jedynie ich "kwiatkiem" do przysłowiowego kożucha!!!. To Prawdziwi Przodownicy Rolni i Producenci byli panami takiego święta, a nie żadna administracja i partyjniactwo zasiadało do Świątecznych Stołów !!!!!!. Pytanie do Nas; - co się takiego z nami stało i porobiło, że tak daliśmy się ponownie "upańszczyznić"??????.

avatar
~Jz
20.08.2022 12:38

Do kom nr 2 masz rację starostwo skrucilo sobie czas pracy do 7 godzin bo upały co my mamy powiedzie o godz 4 do obory potem do cienka w polu i znowu obora 4 godziny snu a oni zapraszają gości na żarcie i picie na sali a cholota pod salą mają się zadowolić kiełbasa z grilla i jeszcze trzeba zapłacić wstyd dlatego nie idę za tydzień ta sama władza pojedzie do siedlnicy i znowu na krzywy ryj

avatar
~Urszula Chudak
20.08.2022 17:46

Gdy zobaczyłam powyższy plakat, a w nim punkt o wspólnym poczęstunku, pomyślałam, że wreszcie ziściło się to, o czym publicznie od wielu lat co roku mówię - o zaprzestaniu podejmowania VIP-ów przy okazji dożynek. Na plakacie wyraźnie jest napisane - "przybyłych gości". A jaki jest ważniejszy gość na dożynkach niż rolnik? Vip żniwa widział tylko w telewizyjnym przekazie! Mówiłam o tej niezręczności [tak, tak, to bardzo delikatne określenie sytuacji] już na sesji w trakcie kadencji Pana Grabki. Tu przytoczę, już kiedyś o tym pisałam, treść rozmowy z jedną z żon byłego radnego naszej gminy. Otóż na część oficjalną, zawsze przychodzili razem. Czuł się bardzo nieswojo, gdy potem inni radni idąc na salę, proponowali pójście i jemu. Nie szedł - zostawał na placu z żoną. Naprawdę nie byłoby sympatyczniej, gdyby wszyscy razem wespół w zespół? Komu są potrzebne te podziały? Mało ich mamy w kraju, powiecie, a nawet w rodzinach? Przypominam przy okazji o konieczności obejrzenia na youtub "Wigilia 2022" kabaretu Neo Nówka. I dlatego na Wschowskim Kongresie Kobiet jest jeden stół dla wszystkich! Jeden jedyny!

avatar
~"Krzywy ryj" +
20.08.2022 23:05

To nowomoda obecnej polityki tak lubująca się pokazywać na ludowych świętach, bo i pogadać można o d..... mary...... i jadła swojskiego na krzywkę pojeść i popić ....., no i z chłopem zdjęcie sobie strzelić by pasowało do kampanii wyborczej ....!!!!. Czy ktoś widział z obecnych chłopów by to , np. Prezesi Spółek Skarbu Państwa -dzisiejsza elyta milionów- zorganizowała podobną imprezę z syto zastawionymi stołami i posadziła za nie jako Vipów Polskiego Chłopa ?????. A przecież maja milionowe zarobki jak podają źródła i media !!!!!!!.

avatar
~Urszula Chudak
22.08.2022 10:45

Wyprowadzam z błędu "krzywego ryja". Myślę, że nawet prawdopodobnie nie trzeba tego robić, bo wykorzystuje on tylko kolejną okazję do "przyłożenia" obecnie rządzącym. Otóż należy stwierdzić obiektywnie - od kiedy sięgnę pamięcią, a swoje lata mam, zawsze tak było. Skoro zwracam na ten problem uwagę od rządów Pana Grabki, to chyba oczywiste, że nie jest to zjawisko nowe! Nawet swego czasu doniesiono o moich uwagach wicemarszałkowi Tomczyszynowi. Wiem to od niego, kiedy zdziwiony [zawsze to było oczywiste] mi o tym sam powiedział. Ciekawe, który odważny gospodarz dożynek, przetnie tę niechlubną tradycję? Coś mi się zdaje, że takiej sytuacji nie doczekam!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl