TworzymyGłos Regionu

Dożynki Gminne w Kowalewie 2022

Wtorek, 09 sierpnia 2022 o 10:52, autor: 0 1110
Dożynki Gminne w Kowalewie 2022

Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szlichtyngowie oraz Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Kowalewo zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się dnia 20 sierpnia 2022 r. na boisku sportowym w Kowalewie. Dożynki rozpoczną się tradycyjnie Mszą św. dziękczynną polową o godz. 15:00.

Odbędzie się występ zespołu ludowego „Chaber” z Brzegu Głogowskiego oraz Chóru „Lutnia” z Siedlnicy. Na uczestników czeka wiele atrakcji tj.: darmowy poczęstunek, występy artystyczne, atrakcje dla najmłodszych, konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najpiękniej udekorowaną posesję dożynkową. Zabawa taneczna rozpocznie się o godz. 20.00 a grał będzie zespół FUKS.

Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Prastara uroczystość jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej oraz kulturze polskiej wsi. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba tworzą istotę tej prastarej uroczystości.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl