TworzymyGłos Regionu

reklama

Dożynki Gminne w Kowalewie 2022

Wtorek, 09 sierpnia 2022 o 10:52, autor: 0
Dożynki Gminne w Kowalewie 2022

Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szlichtyngowie oraz Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Kowalewo zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się dnia 20 sierpnia 2022 r. na boisku sportowym w Kowalewie. Dożynki rozpoczną się tradycyjnie Mszą św. dziękczynną polową o godz. 15:00.

Odbędzie się występ zespołu ludowego „Chaber” z Brzegu Głogowskiego oraz Chóru „Lutnia” z Siedlnicy. Na uczestników czeka wiele atrakcji tj.: darmowy poczęstunek, występy artystyczne, atrakcje dla najmłodszych, konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najpiękniej udekorowaną posesję dożynkową. Zabawa taneczna rozpocznie się o godz. 20.00 a grał będzie zespół FUKS.

Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Prastara uroczystość jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej oraz kulturze polskiej wsi. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba tworzą istotę tej prastarej uroczystości.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl