TworzymyGłos Regionu

reklama

Dofinansowanie In Vitro w Lubuskiem. Szczegóły, które powinniście znać

Czwartek, 21 września 2023 o 12:34, autor: 1
Dofinansowanie In Vitro w Lubuskiem. Szczegóły, które powinniście znać

Od 2018 roku, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego realizuje program, który ma na celu wsparcie par borykających się z problemem niepłodności. Program umożliwia częściową refundację procedury in vitro, dzięki której na świat przyszło już 133 dzieci. Program jest nadal otwarty, a tegoroczna edycja wciąż trwa.

Kto może skorzystać z programu?

Program jest dostępny dla mieszkańców całego województwa lubuskiego, zarówno z miast, jak i z mniejszych miejscowości oraz wsi. Aktualnie realizowany jest w Klinice Płodności TFP Fertility Vitrolive w Szczecinie, we współpracy z ośrodkiem w Zielonej Górze. Aby wziąć udział w programie, oboje partnerzy muszą być zameldowani na terenie województwa lubuskiego, udokumentować rok nieskutecznego leczenia niepłodności oraz spełniać kryterium wiekowe – do 43 lat u kobiety.

Warunki dofinansowania

W 2023 roku, program przewiduje dofinansowanie dla 100 par. Każda para może otrzymać dopłatę do procedury in vitro w wysokości 5 tys. złotych. Pula środków na dofinansowanie nie została jeszcze wyczerpana, co oznacza, że zainteresowane pary wciąż mają możliwość zgłaszania się do programu.

Historia programu dofinansowania

Rządowy program dofinansowania procedur in vitro był realizowany w latach 2013-2016, jednak nie został on wznowiony. W związku z tym, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zdecydował się na kontynuację wsparcia z własnych środków. Marszałek Elżbieta Anna Polak podkreśla, że inicjatywa ma na celu nie tylko odpowiedź na wyzwania demograficzne, ale także wsparcie dla tych, którzy pragną powiększyć swoją rodzinę, a nie mają środków na leczenie niepłodności.

„Chcemy, żeby każdy Polak i Polka mieli taką szansę” – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Jak dołączyć do programu in vitro w województwie lubuskim?

Rejestracja do programu jest możliwa osobiście oraz telefonicznie, sześć dni w tygodniu. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów: 91 48 64 345, 91 88 69 260 w godzinach:

  • Poniedziałek – czwartek: 8.00-19.00
  • Piątek: 8.00-17.00
  • Sobota: 9.00-13.00
  • Niedziela i święta: w systemie dyżurowym, zgodnie z planem zabiegów

Zgłoszenia można również dokonać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie TFP Fertility Vitrolive.

Wyróżnienie dla programu

W 2023 roku, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego został nagrodzony w konkursie „Zdrowy Samorząd” za realizację wojewódzkiego programu in vitro. Nagroda została wręczona podczas Gali Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach.

Źródło: lubuskie.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Elwis
25.09.2023 20:25

No i bardzo dobrze. A jak komuś to przeszkadza nie musi korzystać.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl