TworzymyGłos Regionu

reklama

Do wschowskiego ZOL'u trafił nowy sprzęt. Wszystko dzięki zaangażowaniu SOSW

Czwartek, 07 grudnia 2023 o 12:30, aktualizacja Czwartek, 07 grudnia 2023 o 14:42, autor: 2
Do wschowskiego ZOL'u trafił nowy sprzęt. Wszystko dzięki zaangażowaniu SOSW

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy Nowym Szpitalu we Wschowie pojawił się nowy sprzęty rehabilitacyjno-pomocniczy. Dzięki wspólnemu wysiłkowi społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie placówka otrzymała trzy wózki inwalidzkie oraz dwa balkoniki. To efekt udziału w akcji "Zrób porządek w szafie", zorganizowanej przez Fundację Ecotextil, podczas której zebrano blisko 2 tony używanej odzieży.

SOSW pomaga

Jolanta Awsiukiewicz, główna koordynatorka akcji, wyjaśnia: „Zebraliśmy prawie 1800 kg odzieży używanej. Choć to znacznie mniej niż pierwsze dwa miejsca, dla Wschowy to świetny wynik. To przekazanie jest w imieniu wszystkich, którzy wsparli akcję. Każdy kto przyniósł chociaż jedną rzeczy do kontenera, ma swój udział w przekazaniu i w pomocy dla wschowskiego ZOL’u”.

Jak podkreśla Joanna Chodorowska, nauczyciel z SOSW, akcja przyciągnęła nie tylko społeczność szkolną. „Akcja cieszyła się dużym powodzeniem u nas w szkole, bo nie tylko pracownicy i uczniowie, ale także rodzice i zwykli mieszkańcy oddawali odzież do kontenerów”.

Radości z przekazania sprzętu nie kryła również dyrektor SOSW, Lucyna Kowalczykowska. „Jestem wdzięczna wszystkim zaangażowanym w akcję. Chciałabym podziękować Fundacji Ecotextil za przekazany sprzęt, a pani Jolancie Awsiukiewicz pogratulować zaangażowania w koordynację projektu”.

Prezes Nowego Szpitala wyraziła wdzięczność

Anna Golik, prezes Nowego Szpitala we Wschowie, wyraziła wdzięczność wobec wszystkich zaangażowanych i podkreśliła wagę tego wsparcia: „Potrzeba funkcjonowania ZOL jest bardzo duża. W Nowym Szpitalu mamy 55 łóżkowy ZOL, z 4 miejscami wentylowanymi mechanicznie, to drugie miejsce w wojewódzkie lubuskim”.

Prezes Nowego Szpitala, przy okazji przekazania sprzętu, zapowiedziała otwarcie fundacji na rzecz lokalnego hospicjum. „Wkrótce będzie można na rzecz naszego hospicjum przekazać datek podatkowy. Takie miejsca są bardzo potrzebne, choć często niedoceniane”, mówiła. Obecnie trwa proces rejestracji. Fundacja swoją działalność rozpocznie już w 2024 roku.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wschowie działa bezpłatna Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego, prowadzona przez Stowarzyszenie "Bliżej Autyzmu". Jak mówi Jolanta Awsiukiewicz, znaczna część sprzętu pochodzi właśnie od Fundacji Ecotextil. W ofercie wypożyczalni znajdują się m.in. kule czy rowery trójkołowe. Osoby zainteresowane sprzętem powinny skontaktować się ze Stowarzyszeniem “Bliżej Autyzmu” za pośrednictwem Facebooka.

Czytaj również: Nowy Szpital we Wschowie otwiera zmodernizowaną izbę przyjęć

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~ZOSIA
08.12.2023 08:53

A ILU PACJENTÓW NA ZOL WE WSCHOWIE JEST Z POWIATU WSCHOWSKIEGO (DLA KTÓRYCH NIE MA MIEJSCA) A ILU Z INNYCH POWIATÓW I INNYCH WOJEWÓDZTW

avatar
~Rafi
08.12.2023 09:52

Zgadzam się z Zosią

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl