TworzymyGłos Regionu

Do Łysin przyjadą uchodźcy z Ukrainy.

Potrzebna jest kuchenka

Środa, 09 marca 2022 o 18:40, autor: 10 1999
Do Łysin przyjadą uchodźcy z Ukrainy.

W Łysinach od piątku zamieszkają, pochodzące z Ukrainy, dwie panie i pięcioro małych dzieci. Wszystko jest już prawie gotowe na ich przyjazd - brakuje jednak kuchenki do gotowania posiłków. Może być elektryczna, gazowa lub każda inna.

Adres osoby użyczającej swoją nieruchomość to Łysiny 8. W przypadku braku możliwości dostarczenia w/w pod wskazany adres należy skontaktować się z panią Urszulą Chudak - tel 502 548 411.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
09.03.2022 19:18

Proszę Państwa cuda się zdarzają. Połączone siły dobroci i skuteczności portalu "Zw" zadziałały w ciągu 20 minut! Prawie nowa gazówka już stoi w naszym garażu. Dziękuję ofiarodawcy i właścicielowi "Zw". Brawo Wy!

avatar
~Adaś
10.03.2022 12:26

Ad. "U.Ch."- forumowiczu....., a czy nie jest to, tak przy okazji bo i udział Pani z pewnością w tym jest nie mały, powiedzieć jasno, że to nie rząd, nie wojewodowie, nie starości, nie burmistrzowie stanowią trzon pomocy dla obywateli Ukrainy a Wy/My, ludzie "prywatnej" dobroci ........ bardzo często za swoje ! Jak słyszę ile to wojewoda np. mazowiecki "dołożył " się do wielkodusznej pomocy w ocenie tam działających całodobowo humanitarnych organizacji pomocowych, to łzy leją po chodnikach....... bo jedynie wskazał lokum z ograniczoną ilości łóżek. A kto i za co ma tej ukraińskiej społeczności pomagać ? Ten rząd z trudem wyraża podziw i uznanie, rzadko zdarza się ( tylko niektórym przeszło przez gardło słowo dziękuję) aby wprost Polakom podziękować za to co już zrobili i dali od siebie bez żądania zwrotu kosztów. Mówmy jak jest, mówmy o tym p. Ulo, że za 2 tyg. "darmo paczka" np. z wyżywieniem sięgnie dna ....... i co dalej ? 780mld zł "stoi" w UE z funduszu pomocowego po naszej stronie dla polskiego społeczeństwa jak "cukierek" za szybą lecz Oni politycznie swoje a lud niech w uznanie i poklask idzie ..... do czasu ? Pozdrawiam i składam ukłony każdej formie wolontariatu. Adaś

avatar
~do Adaś
11.03.2022 18:40

16 dzień wojny. -Berlin i Bruksela blokują sankcję wobec Rosji i ślą Moskwie miliardy euro. -Holandia odmawia przyjęcia uchodźców z Ukrainy. -Bruksela grozi sankcjami Polsce, najważniejszemu sojusznikowi Ukrainy w UE, państwu które opiekuje się 1,5 milionem uchodźców. -Tych 1,5 mln uchodźców z Ukrainy w Polsce i ani jednego obozu dla uchodźców? -Unprecedented, not only in Europe! A tymczasem Adaś o "cukierku" za szybką. Za szybkę wstawiła go KE na żądanie PE, którym dyryguje EPL. Podpowiesz Adasiu kto jest szefem EPL-u?

avatar
~były radny
10.03.2022 14:40

te łapki w dół pod komentarzem to tak dla zasady? bo jakichkolwiek powodów absolutnie brak.

avatar
~Urszula Chudak
10.03.2022 19:48

Panie Adasiu. W wielu kwestiach się z Panem zgadzam, szczególnie jeżeli chodzi o cudownych wolontariuszy. Liznęłam niedawno tego zajęcia w dawnym Urzędzie Pracy. Po 7 godzinach układania, składania i przenoszenia kartonów, byłam dosłownie skonana - ci młodzi ludzie byli tam codziennie! Nie zgodzę się jednak, że ten rząd niewiele robi w tym trudnym temacie. Jest to nowa sytuacja i każdy jej się uczy. Co do nowego ładu, ma Pan absolutną rację. Dla utrzymania większości parlamentarnej, [czyt. władzy] chodzą pod dyktando upartego Ziobry. Zapewne najlepiej by było wywalić całą jego ferajnę z rządu, zaoferować stanowiska innemu ugrupowaniu, przywrócić praworządność i otrzymać należne nam środki. To tak na chłopski rozum, ale pewnie sprawa jest bardziej skomplikowana, nie znamy kuchni rządowej. Znamy jednak to, że nawet w czteroosobowej rodzinie, nieraz trudno osiągnąć porozumienie, a cóż dopiero w tak rozbudowanym rządzie? W tak rozbudowanych urzędach różnej maści? Z całą armią doradców do spraw niepotrzebnych? Bądźmy jednak szczerzy - każda formacja po objęciu władzy, dzieli stanowiska wg. mniej więcej tego samego klucza. Ps. Przykładem powyższego toku rozumowania, jest 8 łapek w dół pod moim komentarzem, w którym szczęśliwa podziękowałam ofiarodawcy i właścicielowi portalu. Rozumie Pan to? Domyślam się, że nie. Bo ja też nie.

avatar
~do ucha
10.03.2022 23:38

..."Polska jest dzisiaj najważniejszym państwem regionu, które koordynuje politykę humanitarną oraz transport broni na Ukrainę. Jesteście w pełnym tego słowa znaczeniu wschodnią flanką NATO - kluczowym elementem architektury bezpieczeństwa kontynentu. Warszawa jest modelowym przykładem stopniowego zwiększania wydatków na obronność oraz modernizacji armii. Niestety niektórzy nie chcą uznać tego faktu. Unia zajmuje się w tej chwili praworządnością w Polsce i debatuje nad sankcjami. Pora powiedzieć to głośno - jeśli chodzi o problemy z praworządnością, spora część z tego, co docierało na Zachód była efektem rosyjskiej dezinformacji. Zarówno Unia jak i Ameryka przyjmowały ją bezkrytycznie. powiedziała w rozmowie z Interią była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Stwierdziła też, że Polsce należą się przeprosiny od UE i USA." ... Resztę niech sobie Pani wygoola i przestania wypisywać banialuki. Aha i niech sobie Pani wyszuka - "kto zabiega w PE o sankcje na Polskę i kto jak głosuje. Życzę wesołej lektury!

avatar
~do "do ucha"
11.03.2022 08:37

Bzdury piszesz. Nasz rząd robi bardzo mało. To społeczeństwo polskie organizuje pomoc , nie rząd w Warszawie.

avatar
~Adaś
11.03.2022 12:17

Pani Ulu...., odpowiem tylko na Pani ostatnie pytanie. Cokolwiek by Pani wypisała/wypowiedziała na tym portalu ( dotyczy to też i mnie), to i tak z "karty sumienia", bez zrozumienie a nawet i bez przeczytania z tzw. puli przychylności i miłosierdzia mamy......... zawsze, chociażby dla asekuracji, przekaz szlachetności w formie - brak akceptacji . I tylko jeszcze dodam, że nadawcą głownie są kobiety o zamierzeniu intencjonalnym ..... i z "gołębim sercem". Pozdrawiam. Adaś

avatar
~LAPKA<>
12.03.2022 08:03

I tak na zw.pl zawiązał się nam nieformalny lub wzajemnej adoracji "Adaś" <> "Ula" wymuszający od nas czytelników tzw. "karty sumienia" , której sami nie posiadają co wynika z ich potoku słów przelanych na tej stronie !. Dzień bez wpisy jest przez nich traktowany jak Dzień Stracony - co widać po tych tekstach !.

avatar
~Lechoslaw
21.03.2022 06:45

Nie mogliście znalesc innej dziury !!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl