TworzymyGłos Regionu

reklama

Do 15 jednostek trafi w sumie 300 tys. zł. Wśród beneficjentów OSP Sława!

Środa, 02 sierpnia 2023 o 23:57, aktualizacja Czwartek, 03 sierpnia 2023 o 01:39, autor: 0
Do 15 jednostek trafi w sumie 300 tys. zł. Wśród beneficjentów OSP Sława!

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, oraz gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, przekazali 15 jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) w województwie lubuskim promesy na dofinansowanie ich wyposażenia. Wśród beneficjentów znalazła się jednostka OSP ze Sławy.

Łączne wsparcie wynosi 300 tys. zł. Jego głównym celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa i gotowości jednostek OSP do udziału w akcjach ratunkowych, pożarniczych i ochronie życia oraz mienia mieszkańców regionu.

Promesy na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczego czy środki ochrony indywidualnej otrzymało 15 jednostek OSP województwa lubuskiego. Każda z nich otrzymała 20 000 zł.

Promesy odebrali przedstawiciele jednostek z rąk Komendanta Głównego gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka, Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, Posła na Sejm RP Jacka Kurzępy oraz Posła do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Rafalskiej. W wydarzeniu  uczestniczyła również Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Małgorzata Gośniowska-Kola. Beneficjentami zostały następujące jednostki OSP z miast:

 • Ściechów
 • Starosiedle
 • Silna
 • Lubięcin
 • Kowalów
 • Zwierzyn
 • Przęślice
 • Niekarzyn
 • Sława
 • Łaz
 • Niegosławice
 • Mirostowice Dolne
 • Krasowiec
 • Mirocin Górny
 • Staw

Nowoczesne łodzie dla jednostek OSP

Pięć jednostek OSP (Czerwieńsk, Kije, Nietków, Przylep oraz Stary Kisielin) otrzymało również nowe, nowoczesne łodzie, które wzmocnią ich zdolności w działaniach związanych z ratowaniem na wodach. Każda jednostka pływająca to polietylenowa łódź KONTRA 450 RC, z silnikiem zaburtowym HONDA BF50D o mocy 50 KM i przyczepą transportową K.T.S. SUSKI 0750RV.

Łodzie zakupiono w ramach ogólnej rezerwy budżetowej, środków finansowych z przeznaczeniem na doposażenie jednostek ochrony przeciwpożarowej w sprzęt pływający wraz z wyposażeniem niezbędnym do prowadzenia działań ratowniczych.

Włodarze dziękowali druhom

Podczas spotkania, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podkreślał wagę trudnej służby, jaką pełnią strażacy, w tym druhowie-ochotnicy. W obliczu ostatnich wydarzeń w Przylepie, gdzie wybuchł pożar substancji niebezpiecznych, tym bardziej docenił poświęcenie i odwagę strażaków.

Cytując wojewodę: „Dzisiaj mogę powiedzieć – chylę czoła przed Strażakami – tych z Ochotniczych Straży Pożarnych, jak i z Państwowej Straży Pożarnej. Za wasze poświęcenie i profesjonalizm – rząd będzie udzielać wam wsparcia, m.in. w postaci dofinansowania zakupu nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych, czy sprzętu ochrony osobistej. To wsparcie dla was jest naprawdę duże i się wam należy! Gwarantuję, że tak będzie też się działo w przyszłości”.

Na koniec, Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak dziękował za trud służby strażaków: „Przyjechałem do województwa lubuskiego i Zielonej Góry nie przypadkowo, dlatego, że chcę podziękować za ostatnią akcję w Przylepie, która według mojej oceny i wszystkich moich przyjaciół, którzy pracują w Komendzie Głównej, była dobrze przeprowadzoną akcją ratowniczo-gaśniczą. Na strażaków zawsze możecie liczyć i to co robiliśmy - robiliśmy w sposób profesjonalny i nigdy by nam do głowy nie przyszło, żeby zadziałać inaczej (…)”.


Źródło/foto: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp., Lubuski Urząd Wojewódzki

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl