TworzymyGłos Regionu

reklama

Dni Wschowy 2023 rozpoczną się barwnym korowodem

Poniedziałek, 15 maja 2023 o 16:40, aktualizacja Poniedziałek, 15 maja 2023 o 17:45, autor: 3
Dni Wschowy 2023 rozpoczną się barwnym korowodem

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz osoby zainteresowane do wzięcia udziału w barwnym korowodzie ulicami miasta, który rozpocznie obchody tegorocznych Dni Wschowy. Wydarzenie odbędzie się 9 czerwca (piątek) o godzinie 16:45.

Szczegóły dotyczące korowodu

Korowód wystartuje ze wschowskiego Rynku. Uczestnicy przemaszerują ulicami miasta, by finalnie dojść na Placu Kosynierów, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie Dni Miasta.

Po raz trzeci już mam przyjemność zaprosić wszystkich Państwa, Mieszkańców Gminy, instytucje, jednostki miejskie, przedsiębiorców, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, pasjonatów, hobbystów oraz naszych turystów, gości i wszystkie osoby niezrzeszone do udziału w barwnym korowodzie ulicami miasta, który wzorem lat ubiegłych, otworzy tegoroczne obchody Dni Wschowy! - pisze burmistrz Antkowiak.

Jak zgłosić swoją grupę do udziału w korowodzie?

Wszystkie grupy zainteresowane udziałem w korowodzie na Dni Wschowy są proszone do zgłaszania swojego udziału. Aby to zrobić, należy dokonać zgłoszenia do 31.05.2023 r. poprzez wysłanie e-maila na adres: sekretariat@ckir.wschowa.pl lub dostarczenie zgłoszenia osobiście do sekretariatu CKiR.

W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące informacje:

  1. Nazwa instytucji/stowarzyszenia/grupy/przedsiębiorcy - należy podać pełną nazwę swojej grupy, aby organizatorzy mogli ją jednoznacznie zidentyfikować.

  2. Krótki opis instytucji/stowarzyszenia/grupy/przedsiębiorcy - należy  krótko opisać grupę, przedstawić jej charakter, cele, działalność lub produkty/usługi.

Należy pamiętać, że zgłoszenia są otwarte dla wszystkich mieszkańców, więc zachęcamy zarówno instytucje, stowarzyszenia, grupy, jak i przedsiębiorców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Program artystyczny podczas Dni Wschowy

Podczas dwóch dni trwania Dni Wschowy, mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych występów. Pierwszego dnia wieczorem na Placu Kosynierów odbędą się dwa koncerty, które gwarantują mocną taneczną zabawę. O godzinie 21:00 wystąpi Sara James, znana z amerykańskiej edycji programu "Mam Talent" oraz zdobywczyni tegorocznego Frederyka w kategorii Fonograficzny debiut roku. Po niej na scenie pojawi się zespół After Party, który porwie wszystkich do szaleństwa podczas energetycznego występu.

Drugi dzień Dni Wschowy będzie jednocześnie Świętem Województwa Lubuskiego. Już od popołudnia organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych uczestników. Wieczorem na scenie pojawi się zespół Chłopcy z Placu Broni, którzy swoją energią i znakomitym wykonaniem na pewno rozgrzeją publiczność. Będzie to doskonała okazja do szaleństwa pod sceną.

Na zakończenie Dni Wschowy, niezwykłą atmosferę stworzy Anna Wyszkoni. Jej głos oraz charyzma sprawią, że wieczór ten będzie z pewnością niezapomniany dla wszystkich obecnych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~aa
15.05.2023 21:26

Jeśli będą znów mieszczki ze zdjęcia 19 -tego, to promocja Wschowy gwarantowana!

avatar
~Urszula Chudak
25.05.2023 10:32

Doskonale pamiętam ubiegłoroczny, cudownie kolorowy korowód - w tym roku też się wybieram. Ale tydzień wcześniej, też będzie celebrowane wyjątkowe święto, "Dzień Wolności" i "25 lecie Samorządu Lubuskiego". W sobotę 3 czerwca od godz. 14.00 w Zielonogórskim RCAK-u. Będzie sporo dyskusji o samorządzie, zdrowiu oraz bardzo ciekawe akcenty artystyczne. Ja najbardziej czekam na wręczenie tytułów z okazji 25 lecia naszego województwa. Jako członek Kapituły zgłosiłam wielkiej klasy samorządowca, nieżyjącego już Starostę. Został nominowany i to już jest wyróżnienie, bo moim skromnym zdaniem, zasłużył. Z tego co pamiętam, najważniejsze dla Niego były sprawy naszego regionu, a nie wielkiej polityki. Po szczegóły zapraszam na lubuskie.pl

avatar
~Urszula Chudak
04.06.2023 18:15

No i 3 czerwca był wczoraj i przepiękne uroczystości z okazji ćwierćwiecza naszego województwa. Jak napisałam poprzednio, najbardziej jednak czekałam na rozstrzygnięcie Plebiscytu Człowieka 25 lecia. Nasz były Starosta nie wygrał - ale słuszną nominację otrzymał i myślę, że gdzieś tam z góry słuchał jak o nim dobrze mówiono. Zasłużył. Wszak miał spory wpływ na powstanie powiatu i około powiatowych instytucji. Radny Sejmiku, Wierchowicz w ramach "otwartego mikrofonu" wspominał boje o powiat sulęciński - jednym z argumentów przeciw, była mała przestępczość i brak potrzeby komendy policji. Moja riposta jednak musiała być natychmiastowa, że widocznie i we Wschowie był ten sam problem - powiat jednak powstał, a spokój nadal u nas jest jak potrzeba. Pochwaliłam się, a co! Nie mogę jednak narzekać, moja druga zgłoszona kandydatura, również nieżyjąca, zawsze obecna na wschowskich kongresach, gorzowianka Grażyna Wojciechowska, zwyciężyła. Nagrodę odebrała Jej córka. Kto uczestniczy w naszych spotkaniach, ten musi pamiętać osobę sporej postury "nie dającej sobie w kaszę napluć." To na Jej zaproszenie co roku w okolicach 8 marca, cały autobus wschowianek, gościł w Filharmonii Gorzowskiej. Nie ma Grażyny, nie jeździmy, nie zapraszają...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl