TworzymyGłos Regionu

reklama

Dni Wschowy 2023. Anna Wyszkoni i Chłopcy z Placu Broni (FOTO)

Niedziela, 11 czerwca 2023 o 02:27, aktualizacja Niedziela, 11 czerwca 2023 o 03:10, autor: 3
Dni Wschowy 2023. Anna Wyszkoni i Chłopcy z Placu Broni (FOTO)

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy we Wschowie Konradem Antkowiakiem uroczyście otworzyli Święto Województwa Lubuskiego, które odbyło się we Wschowie. W ramach wydarzenia, które było połączone z Dniami Wschowy, odbywały się koncerty oraz wiele innych atrakcji.

Atrakcje na Święcie Województwa Lubuskiego

Święto Województwa Lubuskiego we Wschowie to okazja do wielu atrakcji i wydarzeń. Dzień rozpoczął się od turnieju Tenisa Stołowego z okazji 70-lecia Pogoni Wschowa, a następnie odbył się Turniej Brydża Sportowego o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa. Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprosiło na teatrzyk kukiełkowy oraz do punktu menniczego i na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Na Placu Kosynierów można było usłyszeć Orkiestrę Dętą Maestoso działającą przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Gwiazdami wieczoru byli Chłopcy z Placu Broni oraz Anna Wyszkoni. Imprezę zakończył występ didżeja.

Koncert Chłopców z Placu Broni oraz Anny Wyszkoni

Podczas Święta Województwa Lubuskiego we Wschowie odbyły się wyjątkowe koncerty. Na scenie wystąpili Chłopcy z Placu Broni, wykonując swoje największe przeboje. Następnie publiczność mogła usłyszeć Anna Wyszkoni, która swoim występem rozgrzała tłum.

Przemówienia marszałek, burmistrza, senatora i radnego

W trakcie uroczystego otwarcia Święta Województwa Lubuskiego we Wschowie, marszałek Elżbieta Anna Polak przemawiała do zgromadzonych. Wyraziła swoje zadowolenie z możliwości wystąpienia przed publicznością i złożyła życzenia udanej zabawy. Burmistrz Konrad Antkowiak podziękował za obecność i podkreślił, że sam słuchał Chłopców z Placu Broni już na początku lat 90. Senator Wadim Tyszkiewicz również zabrał głos, życząc wszystkiego dobrego mieszkańcom Wschowy. O utworze „O Ela” w kontekście marszałek Polak wspomniał radny Sejmiku Wojewódzkiego Grzegorz Potęga, który życzył wszystkim dobrej zabawy.

Kolejne edycje Święta Województwa Lubuskiego

Święto Województwa Lubuskiego we Wschowie było pierwszą edycją tego wydarzenia. Podobnie jak w ubiegłym roku, planowane są kolejne edycje, które odbędą się w różnych miejscowościach regionu. Będzie to okazja do dalszego świętowania i promocji regionu. ŚWL odbędzie się: w Żarach (24 czerwca), Krośnie Odrzańskim (8 lipca), Strzelcach Krajeńskich (15 lipca), Lubniewicach (29 lipca), Bytomiu Odrzańskim (12 sierpnia), Sulechowie (26 sierpnia), Przytocznej (26 sierpnia) i Żaganiu (17 września).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~(WOLNOŚĆ, SOLIDARNOŚĆ...)
11.06.2023 09:04

To obecna Wschowa pod rządami obecnego Pana Burmistrza !!!!

avatar
~Mario
11.06.2023 13:01

Było super !

avatar
~Ja
11.06.2023 23:53

Super koncert Ani Wyszkoni

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl