1. Bo rozwija motorykę
Koordynacja to najważniejszy aspekt podczas gry na perkusji. Miarowe wybijanie rytmu wszystkimi kończynami nie przychodzi nam naturalnie, dlatego też początkowe próby mogą się dzieciom wydawać żmudne. Nauczyciele często rozpoczynają naukę od pojedynczych ruchów ręką, by z czasem przejść do miksowania z drugą dłonią, a ostatecznie dołączyć również ruchy stopami. Dzięki skoordynowaniu kończyn ciało modzelowate nieustannie pracuje, łącząc obie półkule mózgu, a dzieci uczą się kombinacji wybijania rytmu w innych szybkościach na stopach, w odmiennych rękami.
2. Bo uczy współpracy i wytrwałości
Perkusje elektroniczne nie należą do najłatwiejszych instrumentów. Jednak to właśnie perkusiści stanowią podstawę każdego zespołu. Wystarczy konsekwentna praca, regularne próby i gra na perkusji może stać się świetną podstawą do komponowania oraz tworzenia własnej muzyki. Ponadto osoby grające na tymże instrumencie nadają tempo i rytm całej kapeli, co pokazuje najmłodszym, jak wygląda współpraca między rówieśnikami. Szczególnie jest to istotny element występów na żywo, kiedy to wszyscy muzycy muszą na bieżąco reagować na ewentualne potknięcia pozostałych członków zespołu i pomóc im odnaleźć właściwe brzmienie.
3. Bo to dobra dawka aktywności
Pewnie nieraz oglądaliście nagrania z koncertów. Perkusistki i perkusiści jako jedyni w zespołach wykonują ruchy przez cały występ i to wszystkimi kończynami! To nie lada wyzwanie wytrzymałościowe podczas nawet kilkuminutowego show. Dzięki regularnym ćwiczeniom maluch nie tylko poprawi koordynację i poszerzy muzyczne horyzonty, lecz także będzie miał zapewnioną sporą dozę ruchu. Oprócz rąk i nóg warto pomyśleć o dodatkowej aktywności w formie jogi lub pilatesu, aby zadbać o zdrowy kręgosłup – w końcu podczas prób i występów na żywo perkusiści cały czas siedzą, co obciąża plecy.