TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dlaczego obozy językowe są tak efektywne w przełamywaniu bariery językowej?

Poniedziałek, 19 lipca 2021 o 12:30, autor: 0
Dlaczego obozy językowe są tak efektywne w przełamywaniu bariery językowej?

Słysząc hasło “obozy językowe”, większość osób wyobraża sobie przyjemny wyjazd w gronie nieznajomych, na którym przez kilka najbliższych dni będzie odbywać się integracja, trochę nauki i odpoczynek. Niestety, w wielu przypadkach tak to wygląda i nie przynosi to spektakularnych rezultatów. Jeśli jednak naprawdę zależy Ci na tym, by poznać język angielski w szybki i efektywny sposób oraz przełamać barierę językową (lub nawet jej nie zauważyć), Angloville jest ofertą dla Ciebie.  Co różni wyjazdy językowe Angloville od konkurencyjnych? Przygotowaliśmy krótki materiał, który powinien udowodnić Ci, jak wspaniałe możliwości edukacji są na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z zasadami obowiązującymi w trakcie intensywnej nauki na obozie. 

Brak języka ojczystego – wyjdź ze strefy komfortu

Chyba każdy słyszał hasło “Wyjdź ze strefy komfortu” w czasach mentoringu. Często śmiejemy się z niego, lecz nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak wiele prawdy i cennych wskazówek mogą zaoferować nam coache motywacyjni. Opuszczając strefę komfortu, musisz zbudować nową – lepszą. Co to znaczy w przypadku nauki języków? Musisz rzucić się na głęboką wodę i na kilka dni przestać mówić w swoim ojczystym języku, by cały czas próbować używać nowego – np. angielskiego. Oczywiście w Angloville są kompetentni lektorzy i speakerzy, którzy dostosują się do Twojego poziomu i pomogą Ci przebrnąć przez najtrudniejsze początki. Nie musisz zatem obawiać się o to, że nikt Cię nie zrozumie. 

Pierwsze dni będą trudne i męczące. Nikt jednak nie obiecywał, że to będzie łatwy wypoczynek, gdzie po zajęciach rozmawia się po polsku. Mimo wszystko zapewniamy, że po dwóch dniach zaczniesz oswajać się z nową sytuacją, miejscem i ludźmi. Zobaczysz efekty i poczujesz potencjał, który będzie pchać Cię dalej! Po tygodniu Twój poziom znajomości języka obcego będzie na naprawdę imponującym poziomie i spokojnie poradzisz sobie, wyjeżdżając za granicę do pracy lub na wakacje. 

Poznaj nowych ludzi i złap z nimi kontakt

Angloville oferuje wyjazd językowy w kilku opcjach: może być to m.in. 70h nauki 1 na 1 lub 2 na 1 z native speakerami. Co ciekawe, będziesz mieć kontakt z różnymi akcentami i zaczniesz zauważać różnice oraz rozumieć te nieco bardziej egzotyczne dialekty. W wiosce Angloville cały czas przecinasz się z innymi uczestnikami kursów, więc po godzinach również możesz wchodzić w interakcje z kimś nowym. Stworzysz w ten sposób wspaniały bagaż doświadczeń, który pozostanie z Tobą na całe życie!

Znajomości pozyskiwane w trakcie obozów Angloville często kończą się wieloletnimi przyjaźniami. Dlaczego tak się dzieje? Otóż kursanci łapiąc kontakt w ciągu tych kilku dni, chcą cały czas mieć partnera do szlifowania języka. Wymieniają się zatem numerami telefonów lub korespondują za pomocą komunikatorów. Gdy opowiadają sobie cały czas o swoim życiu, zaczynają się do siebie zbliżać, co prowadzi do regularnych spotkań i interakcji z zupełnie nowym gronem osób. 

Jak widać, obóz językowy oferuje wiele wspaniałych emocji, wrażeń i doświadczeń. Edukacja zamienia się w zabawę, która z kolei służy edukacji. Nie czekaj i już dziś zapisz się na kolejny wyjazd językowy z Angloville. Gwarantujemy, że nie pożałujesz podjętej decyzji – nie z Angloville. 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl