TworzymyGłos Regionu

reklama

Dlaczego CKiR wziął 400 tysięcy kredytu?

Wtorek, 04 kwietnia 2017 o 14:05, aktualizacja Piątek, 07 kwietnia 2017 o 15:53, autor: 1
Dlaczego CKiR wziął 400 tysięcy kredytu?

Jaką kwotę Centrum Kultury i Rekreacji zabezpieczyło na ubiegłoroczny festiwal Burning Sun? Okazuje się, że dyrektor Piotr Kokorniak nie pamięta, czy było to 200 tysięcy złotych, czy 300 tysięcy złotych. W związku z tym dyrektor nie potrafił też odpowiedzieć na pytanie radnego, dlaczego kredyt po festiwalu został wzięty na kwotę 400 tysięcy złotych.

Wydatki na festiwal Burning Sun, który miał miejsce w ubiegłym roku nadal budzą emocje. I choć wszystko wydaje się mniej więcej po niespełna roku przejrzyste, to jednak wciąż pojawiają się w przestrzeni publicznej niekompletne informacje. Tak było podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej we Wschowie, kiedy wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Giezek dopytywał dyrektora CKiR Piotra Kokorniaka o kwotę kredytu.

- Festiwal kosztował 600 tysięcy, trzysta miał pan zabezpieczone w budżecie, trzeba było spłacić brakujące 300 tysięcy. Kredytu wziął pan 400 tysięcy złotych, to na co przeznaczy pan dodatkowe 100 tysięcy z kredytu?

Piotr Kokorniak wyznał, że nie pamięta jaką właściwie kwotę zabezpieczono w budżecie CKiR.

- Nie pamiętam dokładnie, czy to było 300 tysięcy złotych zabezpieczenia naszego, czy 200 tysięcy złotych. Trzeba by to dokładnie sprawdzić.

Paweł Giezek przypomniał, że podczas komisji kultury mówiono o 300 tysiącach, jakie w budżecie CKiR zabezpieczono na ten cel. Dyskusji na ten temat już nie prowadzono, ale radny Giezek zaapelował do dyrektora o rozwagę przy wydawaniu publicznych pieniędzy.

- Mam prośbę, aby następnym razem każdą złotówkę z naszych publicznych pieniędzy 10 razy obrócić w rękach - mówił wiceprzewodniczący Rady Miejskiej we Wschowie - To są nasze publiczne pieniądze, a ludzie potrzebują prostych chodników.

Dyrektor CKiR w odpowiedzi przyznał, że nie podważa słów wiceprzewodniczącego i zgadza się z nimi, ale warto pamiętać, że jednocześnie nie można zapominać o działaniach kulturalnych.

Całą dyskusję zamieszczamy w materiale filmowym.

(rak)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl