TworzymyGłos Regionu

Debata publiczna w MZW - Konstytucja 3 maja (VIDEO)

Środa, 03 maja 2023 o 19:37, aktualizacja Środa, 03 maja 2023 o 20:23, autor: 2
Debata publiczna w MZW - Konstytucja 3 maja (VIDEO)

W 2022 r. w związku z 231. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Muzeum Ziemi Wschowskiej odbyła się debata publiczna zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Potomków Sejmu Wielkiego.

Debatę poprowadził kanclerz stowarzyszenia Michał Kwilecki, krewny starosty wschowskiego Franciszka Antoniego Kwileckiego. W rozmowie udział wzięli: prof. Zdzisław Irski – politolog, prof. Robert Kołodziej – historyk oraz Piotr Gaglik – konstytucjonalista.

Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego zostało utworzone w 2004 roku z inicjatywy dr Marka J. Mianowskiego. Zajmuję się badaniem historii ich przodków oraz poszukiwaniem innych potomków posłów z tego okresu, których żyło i wciąż żyje kilkadziesiąt tysięcy w Polsce oraz za granicą.

W imieniu MZW zapraszamy do obejrzenia wystawy planszowej przygotowanej przez Ambasadę Litewską w Polsce, poświęconą właśnie Konstytucji 3 Maja Wystawa będzie prezentowana w siedzibie przy pl. Farnym 3 do 25 maja, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią Ustawy Rządowej z 1791 r.

Źrodło: MZW

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~DEBATKA
03.05.2022 14:57

A może tak panowie zorganizujcie DEBATĘ na temat ŁAMANIA OBECNEJ KONSTYTUCJI !!!. Jaka jest Konstytucja 3 Maja to my wszyscy wiemy i nawet jakby ona dzisiaj obowiązywała to ci przy władzy tez by ją łamali !!!!!. Tak więc nie nazywajcie tej "debatki: debatą publiczną !!!!!.

avatar
~Pogaduszki
07.05.2023 10:07

I tak nic nowego, a sporo w tym przemilczano - pytanie ; - w jakim celu /. /?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl