TworzymyGłos Regionu

Debata

Niedziela, 21 listopada 2010 o 22:00, autor: 80 2644
Debata

Debata do pobrania po kliknięciu tutaj. Drodzy internauci! Zapewne w napięciu czekaliście na materiał z debaty. Jeśli spodziewaliście się kłótni i braku kultury politycznej - rozczarujecie się. Z dumą stwierdzam, że wschowscy kandydaci na burmistrza zachowali się godnie i cała polska elita polityczna mogłaby się od nich uczyć. Zapraszam do obejrzenia debaty przedwyborczej anno domini 2010. [gallery link="file" columns="2"]

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (80)

avatar

avatar
~ola
15.11.2010 21:21

Dlaczego Pani prowadząca nie wymieniła nazwiska tej Pani z PISu. WSTYD

avatar
~mariusz
15.11.2010 22:04

Oj... imienia nie nazwiska ... ale fakt - to pewnie ze zdenerwowania - tak mysle :)

avatar
~margot
15.11.2010 22:16

Przepraszam, to rzeczywiście ze stresu...

avatar
~jojomarek
15.11.2010 22:48

Pan Miłosz Czopek dostaje mój głos. Pani Elżbieta Rahnefeld ...porażka.

avatar
~Isly
15.11.2010 23:00

Na jakiej podstawie Pan Mazur uważa, że sprowadzenie ekipy p. Żukowskiego jest dobre dla Wschowy i Wschowian?

avatar
~ShAMAN
15.11.2010 23:30

KURCZE JAK OBEJRZEĆ TEN MATERIAŁ? ALBO ZA GŁUPI JESTEM ALBO NIE WIEM, ALE NAJPIERW O FILM CHCIAŁEM SPYTAĆ... :d

avatar
~roffie
16.11.2010 05:16

Prosimy o udostepnienie nagrania do pobrania.

avatar
~Paker
16.11.2010 06:40

Hey gdzie jest ta debata do oglądnięcia ?

avatar
~Dezmond
16.11.2010 07:43

Dla mnie tylko Pan Grabka i Mazur prezentowali jakiś poziom. Gdybym miał wskazać faworyta to chyba Pan Grabka....

avatar
~meg
16.11.2010 11:21

Dobrze, że debata się odbyła... Zdzisław Mazur jest moim kandydatem na burmistrza! Kompetentny i profesjonalny pod każdym względem.

avatar
~Blex
16.11.2010 12:27

A K. Grabka nieustannie naciąga ludzi na swoje pochodzenie i korzenie... Wschowianin, Wschowianin, Wschowianin... 4 lata temu udało się w konfrontacji z Leonem Żukowskim, ale Panie Grabka... Ludzie nie chcą już patrzeć na rodowody i pochodzenie, ludzie chcą pracy, lepszych perspektyw i w końcu chcą miasta i gminy na miarę obecnych czasów. Skończ Pan z tymi "naciąganiem" na pochodzenie, na urodzenie i na rodzinę! Przejźdżmy do KONKRETÓW, a nie opowiadajmy bajek skąd jesteśmy, bo ja od urodzenia tutaj mieszkam, i mam zamiar mieszkać, ale pod jednym warunkiem... Praca we Wschowie = Rodzina we Wschowie!

avatar
~ktoś
16.11.2010 13:02

Bardzo nie ładnie wygląda, krytykowanie innych a wychwalanie samego siebie. Obietnicami zawsze nas karmiono i widzę, że świeża krew która twierdzi że będzie działć inaczej, już na wstępie robi to wszyscy robią zawsze. Czyli krytykuje innych wychwalając siebie, pomimo tego, że przecież nic jeszcze dla wschowy nie uczynił!!!! Na koniec dodam, że nie estetycznie wygląda występowanie w trzyczęściowym garniturze z koszulą na krótki rękaw. Niestety do dość wyraźnie wydać podczas gestykulowania w trakcie wypowiedzi.

avatar
~witaliusz pismienny
16.11.2010 14:33

ja juz to mam nagrane i jestem po 3 krotnym przaesluchaniu. wstepna ocena mazur 4-, czopek 4=, rahnefeld i grabka rowno 2+. slabym punkyem mazura jest grzyb, grabki nowicki, lisiak, stocki, czopka jego ojciec na pierwszym miejscu na liscie w innym obwodzie. pelna ocene wystawie gdy jeszcze kilka razy przeslucham. a na koniec przesylam wam te zyczenia spod mego piora" Życzę wam wschowianie aby jedynymi łzami, Które pojawią się w waszych oczach były diamentowe łzy szczęścia! Aby radosnego uśmiechu na waszej twarzy nie zakryły ciężkie chwile smutku! Aby płatki pąsowych róż wyściełały drogę waszego życia. Szczęście, zdrowie i miłość Były przeznaczeniem waszych dni! "

avatar
~Storczyk
16.11.2010 16:36

Z uwagą obejrzałam debatę i mogę podsumować bardzo krótko: 1.p.Grabka zamiast mówić o tym, co zrobi kiedy zostanie burmistrzem, w marny sposób chwalił się swoimi marnymi osiągnięciami.A więc mówił nie na temat.ODPADA! 2. Pani Rahnefeld tak się zakręcała,że omal nie zgniotła z nerwów swoich okularów. Nawet ściąga nic nie pomogła.ODPADA ! 3.p. Czopek mówił konkretnie, rzeczowo i bardzo wiarygodnie. JEST DOBRY ! 4. p. Mazur- równie przekonał mnie jak p. Czopek. JEST DOBRY! Reasumując: Gdyby można było oddać 2 głosy, to głosowałabym na obu panów. Myślę,że razem zrobiliby dużo dobrego dla naszego miasta i gminy. Kredyt zaufania otrzymuje ode mnie p. Miłosz CZOPEK.

avatar
~Józek
16.11.2010 18:04

Obejrzałem z uwaga debatę i uważam następująco: 4. P.Rahnefeld - nieprzygotowana , spaliła się nerwowo - ODPADA 3.P. Mazur - żadnych konkretów , nie odpowiadał na konkretne pytania , typowy bełkot polityczno-komunistyczny - ODPADA 2. P. Grabka - starał się mówić , ale opierał się głównie na tym co zrobił - ODPADA 1. P. Czopek - wypowoedzi konkretne , na temat i wiarygodne - MA MÓJ GŁOS w WYBORACH

avatar
~Tom
16.11.2010 19:04

Jeden z kandydatów swoim populizmem idzie w stronę Andrzeja Leppera. Panie Czopek bo o Panu myślę... niech Pan zapamięta: Ci, którzy dużo obiecują szybko dochodzą do władzy i równie szybko z niej wylatują. Mam nadzieje, że wschowianie są na tyle inteligentni i realnie podchodzący do życia, że nie dadzą się wrobić w budowaną we Wschowie: Japonię, Irlandię czy Koreę Południową. Proponuję zejść na ziemię i twardo po niej stąpać bo widzę, że fruwamy w obłokach. Mam jeszcze jedno wrażenie, że Pani Rahnefeld startuje bo jej Pan Ast kazał. Pan Mazur boi się o posadę bo BZ WBK przejmuje Santander więc nie ma wyboru a do dobrej pensji już się przyzwyczaił. Pan Grabka natomiast ma mój głos za to, że nie jest cwaniakiem, który z góry na wszystkich patrzy i jest realistą. W końcu zderzył się z realiami i nie buja już w chmurkach. PS chociaż Pana Lisiaka już by mógł zwolnić tylko wszyscy wiedzą, że nie może bo mu Pan starosta nie każe (bo to rodzina przecież).

avatar
~gadom
16.11.2010 19:27

Przeczytałem Wasze komentarze i niektóre są bardzo tendencyjne, bez przemyśleń. A szkoda. Przesłuchałem dwukrotnie debatę i w mojej ocenie: Pan GRABKA - trudno mówić o przyszłości jak się wiele szans w przeszłości zaprzepaściło i obsadziło niewłaściwymi ludzmi. A mówienie o Sweedwodzie, który lada dzień wybuduje fabrykę (przecież to mzonki) i 9 mln zdobytymi z uni było po prostu ośmieszeniem siebie samego. Pani RAHNEFELD wypadła naprawę mizernie. Z kartkami na kolanie i odkrytym udem, ca na przyszłego burmistrza nie przystoi. Pan MAZUR podobał mi się, ale mam to przysłowiwe ale, za mało konkretów. Odpowiedzi zachowawcze. Wizualnie piatka, merytorycznie 3+. Odnośnie pozyskiwania środków Europejskich - szanse zostały zaprzepaszczone. A wypowiedź, że chce w pierwszej kolejności przygotować budżet na 2014 zupełnie mnie zniechęciły. Tu potrzeba działać. Pan CZOPEK był najbardziej rzeczowy i wiarygodny. Argumentacja przekonująca. Konkrety i jeszcze raz konkrety. Oczywiście zostałem przekonany i oddam na Pana CZOPKA mój głos. A to, że miał koszulę z krótkim rękawkiem było najmniej ważne. Widocznie nie musi ukrywać asów w rękawie bo sam nim jest dla nas wyborców.

avatar
~zbych
16.11.2010 20:42

po przesłuchaniu tylko Mazur bo Czopek to indywidualista czyli taki sam jak Lisiak doprowadzi to miasto do ruiny tak jak Lisiak doprowadził dom kultury wiadomo że 3 lata do budżetu unijnego i koniec z dużymi pieniędzmi więc pan Czopek nie wie co mówi

avatar
~arletac
16.11.2010 21:00

Witam również uważnie oglądałam waszą debatę i zgadzam się z wieloma osobami dodającymi swój komentarz. 1. Pani Rahnefld - babka fajna prywatnie ale zupełnie poległa na debacie nie nadaje się na burmistrza. Glowa do góry pani Rahnefeld za cztery lata będzie lepiej. 2.Pan Grabka - mżonki, nic konkretnego; co nam po rewitalizacji starego miasta - czy dostaniemy tutaj pracę, czy na stare miasto wyjdę z dziećmi zimą albo jesienią w ulewny dzień żeby spędzić przyjemnie długie popołudnie - bez przekonania. Nic we Wschowie się nie dzieje. 3. Pan Mazur facet z klasą ale jak ktos już powiedział - żadnych konkretów;trochę błądził. 4. Pan Czopek - młody, wykształcony z pomysłem na Wschowę. Może w końcu coś ruszy. Powodzenia Wniosek: mój głos oddaję panu Czopkowi. Pan Grabka już nic nie jest chyba w stanie z siebie wykrzesać. Powodzenia panie Miłoszu i życzę wygranej

avatar
~Fiodor
16.11.2010 21:54

Niewiasta ma pierwszeństwo. Miała być czarnym koniem wyborów. Niestety, czarna kobyła okazała się konikiem garbuskiem. Lichwiarz - odpada. Śmierdzą mu frytki od inwalidów a nie śmierdzi mu to paskudztwo ,które zwożone jest do naszej gminy. Miłościwie nam panujący: totalne safandulstwo i słabość do swoich kolesiów, od których nie może się uwolnić. Młody pampers: ma tyle lat co jego poprzednik 8 lat temu ale zdecydowanie lepiej przygotowany. Wraz z innymi ekonomistami ze swojej drużyny jest w stanie wyprowadzić Wschowę z zapaści. Są to nasi "chicago boys" !!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl